Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

IX. ročník festivalu ZSD

Väčšina organizátorov letných hudobných festivalov pred ich začiatkom často spomína slovo počasie. Inak tomu nebolo ani u nás v Zborove. Minulého roku sme museli kvôli prietrži mračien krátko pred začatím festival náhle zrušiť a preložiť o dva týždne. Našťastie sa tohto roku žiadny „čierny scenár“ nenaplnil a tak sa smelo mohol v sobotu 30.07.2011 na futbalovom ihrisku v Zborove začať 9. ročník hudobného festivalu „Zborovské sladké drevo“.

 

Moderátor programu Marek Lacko z rádia Kiss zvolil heslo tohtoročného festivalu „My sme tu doma“ a svojim príjemným vystupovaním vnášal medzi prítomných priam rodinnú atmosféru.

Prvým účinkujúcim, no nie po prvýkrát na našom festivale, bola kapela „LTT Band“ z Bardejova so zborovčanom Jarom Janekom. V podaní „Prešovského dixielandu“ zazneli džezové evergreeny. Šiesti hudobníci oprášili už takmer zabudnuté džezové šlágre a pri ich počúvaní si prišli na svoje hlavne tí starší. No keď sa k ním pridala aj prvá slovenská superstar Katka Koščová, to vám bola muzička. Dobre naladená, usmiata a milá Katka nás všetkých potešila nielen svojim spevom, ale vďačne sa so svojimi fanúšikmi odfotila a podpísala sa do nejedného zápisníka. Bardejovská skupina „The Cardinals“ sa v našej obci už niekoľko rokov cíti ako doma. Tohto roku nás všetkých príjemne prekvapili, keď na pódium vystúpili v novom zložení a do svojho repertoáru zaradili aj úplne nové pesničky. Nestarnúcimi českými folkovými pesničkami od Honzu Nedvěda sa predstavila skvelá košická kapela „Oregon“. S nastávajúcim večerom prichádzali na scénu rockové kapely. Prvou z nich bola už pre nás všetkých dobre známa skupina „Šárka“ z Bardejova, ktorá hrá alternatívny rock. Moderátor festivalu Marek Lacko neprišiel do Zborova sám, ale spolu so svojou skupinou „FicTive Marry“ z Košíc predstavil svoju tvorbu. No a posledným účinkujúcim na tohtoročnom festivale bol Robo Mikla so skupinou „Projekt“ z Bardejova.

Okrem skvelej hudby a zábavy bol pre všetkých pripravený pestrý sprievodný program. Najmenších zaujal skákací hrad, trampolína, autíčka, ale aj maľovanie na telo. Tí starší mali možnosť pochutnať si na pečených mäsových dobrotách, guľáši a osviežiť sa pri dobrom pivku. V priebehu celého popoludnia sa prezentovalo Združenie na záchranu Zborovského hradu, firma na recykláciu stavebného odpadu a návštevníci festivalu si mohli zakúpiť rôzne upomienkové predmety z našej obce.

Hovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. Ale pevne veríme, že všetci tí, ktorí zavítali na 9. ročník hudobného festivalu „Zborovské sladké drevo“ do Zborova si prišli na svoje, odchádzali spokojní a cítili sa u nás ako doma.

Mediálne túto akciu podporili: Bardejovská televízia, Telerádio, Bardejovský hlásnik – firma Stabo, Bardejovsko–svidnícko-stropkovsko, rádio KISS a Viva, štúdio Leon ART.

Sponzori festivalu: Šport bar na ihrisku Zborov; J.M.J. Pro, s.r.o. Zborov, stavebná činnosť; Remopel, s.r.o. Sabinov a Zlatý bažant.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.