Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Miroslav a zajtra Vieroslava
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Nohejbalisti TJ Magura Zborov majú za sebou úspešnú letnú sezónu.

Foto nohejbal

    Poslednú augustovú sobotu sa v Prešove uskutočnil nohejbalový turnaj za účasti najlepších mužstiev Prešovského kraja. Zborovčania najprv vyhrali skupinovú časť, potom vo vyraďovacej časti v semifinále porazili domáci Prešov, vo finále vyhrali nad Vranovom nad Topľou a stali sa celkovým víťazom. Turnaj zároveň slúžil ako príprava Prešovskej krajskej ligy. V ročníku 2018/2019 sa do tejto druhej najvyššej slovenskej nohejbalovej súťaže zapoja aj nohejbalisti TJ Magura Zborov a po víťazstve na turnaji za zaradili medzi favoritov na celkové prvenstvo.

Čítať ďalej...

Dva stolným tenisom nabité víkendy

Resize of DSC02355

     V sobotu 04.02.2017 sa v telocvični Spojenej školy v Zborove uskutočnili Majstrovstvá okresu v stolnom tenise, ktorých usporiadateľom bola domáca TJ Magura Zborov.

Čítať ďalej...

Hasičská súťaž: "O pohár starostu obce Zborov" - 1. ročník

Resize of hasiči

Dňa  19. septembra 2015 sa na futbalovom ihrisku v Zborove uskutočnil I. ročník súťaže dobrovoľných hasičských družstiev „O pohár starostu obce Zborov.“

Čítať ďalej...

Zborovčania na majstrovstvách sveta v mariáši

     Dňa 08.05.2015 sa na pôde prešovskej univerzity uskutočnil prvý ročník majstrovstiev sveta v mariáši.

     Na tomto podujatí mala svoje zastúpenie aj obec Zborov. Traja mariášisti nabrali odvahu, prihlásili sa na tieto majstrovstvá sveta a okrem získaných skúseností a zážitkov si domov priniesli aj pekné umiestnenia.

Čítať ďalej...

90 rokov organizovaného futbalu v obci Zborov

Resize of DSC02969

Zelená je tráva, futbal to je hra!

Významnú futbalovú udalosť prežívali futbalisti, funkcionári a fanúšikovia v sobotu 19.07.2014 v obci Zborov. TJ Magura Zborov si v tento deň pripomenula 90. výročie založenia organizovaného futbalu v obci Zborov a v spolupráci s Obecným úradom v Zborove pripravila pre všetkých priaznivcov tohto zeleného športu nezabudnuteľný futbalom naplnený deň.

Čítať ďalej...

" Strieborný " pohár patril našim futbalistom

Futbal - ačko

 

 

     V sobotu 15.02.2014 sa uskutočnil halový futbalový turnaj mužov. Naše družstvo skončilo v základnej skupine na prvom mieste s počtom bodov 12. Výsledky jednotlivých odohraných zápasov:

 

 

ZBOROV – Kurima 3:2

ZBOROV – Lopúchov 6:3

ZBOROV – Gerlachov 1:0

ZBOROV – Smilno 6:0 

 

Čítať ďalej...

Víťazmi futbalového turnaja sa stali naši žiaci

1010991 681483388561089 895473176 n

 V sobotu 01.02.2014 sa v Športovej hale Mier v Bardejove konal halový futbalový turnaj žiakov, na ktorom štartovali aj hráči TJ Magura Zborov.

     V základne skupine sa zrodili takéto výsledky:
Zborov – Nižný Tvarožec/Kobyly 0:0
Osikov - Zborov 0:2 (góly: Frederik Kováč, Rení Sivák)
Zborov - Partizán Bardejov dievčatá 0:0
Kurima A - Zborov 0:1 (gól: Juraj Vizváry)

Čítať ďalej...

FLORBAL CUP ZBOROV 2011

Zober loptu, nie drogy! V takomto duchu sa nieslo podujatie, ktoré sa konalo 18.6.2011 v telocvični Základnej školy v Zborove.

Turnaj bol rozdelený do dvoch kategórií. V kategórií „mladší“ súťažili žiaci do 9. ročníka a v kategórií „starší“ ostatní účastníci turnaja. V týchto dvoch skupinách bolo po 5 tímov, ktoré odohrali medzi sebou zápasy systémom každý s každým. K dispozícii mali hráči na zapožičanie aj hokejky a prilby pre brankárov.

Čítať ďalej...

Okresné majstrovstvá jednotlivcov v stolnom tenise

Okresný výbor stolnotenisového zväzu v Bardejove organizuje začiatkom každého roku v inej obci okresné majstrovstvá jednotlivcov v stolnom tenise. Tento rok za pomoci stolnotenisového oddielu TJ Magura Zborov zorganizovali tieto majstrovstvá v našej obci.
Do súťaže sa prihlásilo 29 jednotlivcov z celého okresu, ktorí sa zišli 08.01.2012 v telocvični ZŠ s MŠ v Zborove. Okresným víťazom sa stal Peter Kalapáč , ako zaujímavosť : jeho otec pochádza zo Zborova, na druhom mieste sa umiestnil Ľuboš Pillár a tretie miesto získal Michal Sabol, všetci traja pôsobia v oddiele mesta Bardejov. V prvej šestnástke sa umiestnili aj traja hráči STo TJ Magura Zborov.

Čítať ďalej...

Memoriál MUDr. Jána Madeja III.rocnik

Tretiu novembrovú sobotu sa v Zborove uskutočnil tretí ročník nohejbalového turnaja „Memoriál MUDr. Jána Madeja“.

Tento ročník turnaja možno považovať skutočne za historický, keďže sa na ňom zúčastnilo aj mužstvo KAC Košice, za ktoré nastúpili dvojnásobní majstri sveta v nohejbale L. Ivanecký a L. Bertko spolu s dlhoročným trénerom reprezentácie SR V. Strojným a R. Mešterom.

Pri oficiálnom otvorení turnaja prednosta Obecného úradu v Zborov Ing. Pavol Humeník vyzdvihol prínos MUDr. Madeja pri vzniku a rozvoji nohejbalu v našej obci. Potom sa už rozbehlo športové zápolenie, pri ktorom mali diváci možnosť vidieť špičkový nohejbal, prudké smeče, rafinované „ulievky“, úspešné bloky či obranné zákroky.

Čítať ďalej...