Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Benjamín a zajtra Hugo
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Spevokol ZBOROVČAN spieval v Maďarsku

Resize of 20180922 193713

V minulom roku 9. júla 2017 sa na Zborovskom hrade slávnostne podpísala Zmluva o vzájomnej spolupráci medzi obcou Zborov a mestom Sátoraljaújhely (Maďarsko). Myšlienkou zahájenia družobného vzťahu medzi obidvoma stranami bola okrem iného aj vzájomná spolupráca v oblasti kultúry, vzdelávania, športu a turizmu podnecovaním a uskutočňovaním vzájomných stretnutí a výmenných pobytov. 

Čítať ďalej...

Matičný spevokol Zborovčan vystúpi na nádvorí hradu Zborov

plagat Zborovcan 2016

Združenie na záchranu Zborovského hradu Obec Zborov Vás srdečne pozývajú 13.8.2016/sobota/ o 14,30 hod. na nádvorie hradu Zborov, kde vystúpi spevokol Z B O R O V Č A N. Sprievodný program: saxofonista Marián Bukovský, ml.

...s Trpiacim pre trpiacich...

Resize of DSC08757

Pôstne obdobie, ktoré v tieto týždne prežívame, nám dáva priestor na osobné stíšenie sa, dobrovoľné odriekanie, almužnu, či potešenie trpiacich v ich trápení a chorobe. A práve takýto skutok milosrdenstva vykonali členovia Matičného spevokolu Zborovčan zo Zborova v stredu 02.03.2016.

Čítať ďalej...

" Zborovčan " nahrával svoje ďalšie CD


Resize of_DSC0011" Zborovčan " nahrával svoje ďalšie CD

Náš 45 ročný Matičný spevokol Zborovčan nahrával v týchto dňoch svoje ďalšie CD. Bude obsahovať pašie a iné známe piesne. Svetlo sveta by malo uzrieť v jari 2014.

Čítať ďalej...

Živio Zborovčan! Vzácne jubileum Matičného spevokolu Zborovčan

 

DSC00576 resize

Živio Zborovčan!

Vzácne jubileum Matičného spevokolu Zborovčan

 

     V roku 2013 majú členovia Matičného spevokolu Zborovčan zo Zborova viacero dôvodov na oslavy. Prvého životného jubilea, 90 rokov života, sa v júni dožil zakladateľ tohto spevokolu pán František Letnický. Bol to práve on, ktorý spolu s ostatnými nadšencami pre dobrú vec založil v roku 1968 mužský spevácky zbor a spolu začali nacvičovať slovenské hymnické, národné a ľudové piesne. Aj napriek tomu, že približne po piatich rokoch bola činnosť tohto spevokolu pozastavená, v roku 1990 predsa len došlo k obnoveniu spevokolu a odvtedy neprerušene trvá až do dnešného dňa. 

Čítať ďalej...

40. výročie MS ZBOROVČAN

„Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane“ ...

zborovcan-40aV duchu tohto motta sa niesli oslavy 40. výročia založenia matičného spevokolu ZBOROVČAN.
Oslava jubilea začala sv. omšou za živých i mŕtvych členov spevokolu. Omšu celebroval vdp. vicedekan Peter Bučko za asistencie poľského farára z Krakova vdp.Wieslawa Macudu a vdp. kaplánov Lukáša a Romana.
Už kostol dýchal niečím nevšedným a ojedinelým aj preto, lebo pred i počas omše spieval chór ALBERTINUM z Krakova. Tento 40-členný zbor je v družobnom spojení so spevokolom ZBOROVČAN a v Zborove v nedeľu hosťoval po druhý-krát.

Čítať ďalej...

35. výročie MS Zborovčan

Dňa 12.10.2003 oslávil Matičný spevokol Zborovčan 35. výročie svojho vzniku. Bol založený na podnet Matice slovenskej 14. apríla 1968.
Slávnosť sa začala slávením sv. omše v miestnom kostole sv. Margity Antiochijskej, pri ktorej účinkoval pozvaný spevokol z Víťaza. Po skončení sv. omše bol pre pozvaných hostí pripravený slávnostný obed.
Slávnostné matičné popoludnie sa o 15.00 hodine začalo príhovorom predsedu Matice Slovenskej v Zborove Ing. Štefanom Gutterom:
„Vážené slávnostné zhromaždenie, milí hostia!
V mojom príhovore nebudem dokumentovať celých 35 rokov činnosti nášho jubilanta spevokolu Zborovčan, len si chcem spolu s vami pripomenúť najdôležitejšie udalosti od jeho vzniku v roku 1968.

Čítať ďalej...