Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Anabela a zajtra Jana
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Školenia v oblasti vidieckeho cestovného ruchu boli úspešne ukončené

DSC05448

  Obec Zborov spolu s poľským partnerom Gmina Uscie Gorlickie boli zapojený do spoločného mikroprojektu Akadémia Poľsko – Slovenska. Vedúcim partnerom bola Gmina Uscie Gorlickie  a obec Zborov bola projektovým partnerom. Projekt bol financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020. Špecifickými cieľmi mikroprojektu bolo získanie zručností v oblasti informačných technológií, zlepšenie vedomostí v oblasti cestovného ruchu a dedičstva poľsko-slovenských hraníc, získanie schopnosti pracovať s rôznymi skupinami ako animátor voľného času a schopnosť riadenia cestovného ruchu.

Čítať ďalej...

Mikroprojekt Akadémia Poľsko - Slovenska: Školenie v oblasti vidieckeho cestovného ruchu

k pozvánke

V súčasnosti prebieha v našej obci mikroprojekt Poľsko – Slovenská Akadémia, ktorý je realizovaný gminou Uście Gorlickie, kde hlavným projektovým partnerom je Obec Zborov. Projekt je financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.

Čítať ďalej...

Pozvánka na projekt Akadémia Poľsko - Slovenska

k pozvánke

Pozývame Vás na Školenia v oblasti vidieckeho cestovného ruchu v rámci mikroprojektu Akadémia Poľsko – Slovenska, ktorý je realizovaný Gminou Uście Gorlickie, kde projektovým partnerom je Obec Zborov. Projekt je financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.

Školenie: Školenia v oblasti vidieckeho cestovného ruchu – 40 osôb/120 hod.

Doba trvania projektu: 04/2017 – 03/2018

Cieľom projektu: Zvýšiť odbornú spôsobilosť obyvateľov na poľsko-slovenských hraniciach prostredníctvom účasti na vzdelávaní. Zlepšenie vedomostí v oblasti cestovného ruchu a dedičstva poľsko-slovenských hraníc. Ľudia, ktorí sa zúčastnia vzdelávacích kurzov získajú nové vedomosti a rozšíria sa im praktické zručností.

Čítať ďalej...

Cezhraničný projekt " Poľsko - slovenská akadémia aktívnych seniorov " bol úspešne ukončený

   

Resize of DSC01  Dňa 20.02.2001 sa prvýkrát podpísala zmluva o medzinárodnej spolupráci medzi Gminou Krzywcza (Poľská republika) a obcou Zborov. Bola podpísaná vtedajšími zástupcami jednotlivých zmluvných strán a to wójtom gminy Zbigniewom Korytkom a starostom obce Zborov Júliusom Šarišským st.. Začala sa ňou dlhodobá a úspešná spolupráca, ktorá prerástla do priateľstva a obe zúčastnené strany sa spoločne zapojili do mnohých projektov v oblastiach kultúrnej, športovej, školskej a podobne. 

Čítať ďalej...

Cezhraničný projekt " Poľsko - slovenská akadémia aktívnych seniorov "

Ešte v roku 2001, presne 20. februára 2001, sa prvýkrát podpísala zmluva o medzinárodnej spolupráci medzi gminou Krzywcza / Poľská republika / a obcou Zborov. Vtedy túto zmluvu podísali wójt gminy Zbigniew Korytko a starosta obce Július Šarišský. Touto zmluvou sa začala dlhodobá a úspešná spolupráca, ktorá prerástla do priateľstva. Počas tých rokov sme sa spoločne zapojili do mnohých projektov v oblasti kultúrnej, športovej, školskej a podobne. 

Čítať ďalej...

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - XI. stretnutie

DSCF1537V dňoch 16. - 17.10.2010 sa uskutočnilo jedenáste vzájomné stretnutie v rámci projektu cezhraničnej spolupráce pod názvom „Przyjaciele dla przyjaciól“.

V sobotu ráno vycestovala zo Zborova do družobnej gminy Krzywcza 18 –členná skupina, ktorú tvorili členovia Klubu dôchodcov zo Zborova pod vedením jeho predsedu Jána Jašíka a zástupcovia obce - starosta Ján Lukáč s prednostom Ing. Pavlom Humeníkom.

Čítať ďalej...

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - X. stretnutie

Projekt cezhraničnej spolupráce „Przyjaciele dla przijaciol“, ktorý sa začal v decembri 2009 a realizuje sa medzi Obcou Zborov a Gminou Krzywcza (PL), pokračoval v dňoch 11. a 12.9.2010 už desiatym stretnutím na poľskej strane.

Čítať ďalej...

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - VII. stretnutie

V sobotu 26.06.2010 v ranných hodinách opustila našu obec mala delegácia, ktorá nás išla reprezentovať do družobnej gminy Krzywcza na ďalšie stretnutie realizované v rámci z cezhraničného projektu "Przyjaciele dla przyjaciol".
Tento krát išli predstaviť prácu svojich šikovných rúk a ukázať, ako sa jednotlivé tradičné výrobky, charakteristické pre náš región, vyrábajú. Ako sa vyjadril wójt gminy Krzywcza vo svojom príhovore, nepriniesli však klasické ručné práce, ale hotové umelecké diela.

Čítať ďalej...

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - VI. stretnutie

V dňoch 10. a 11. júna 2010 sa sedem učiteľov a žiaci 5. - 9. ročníka našej základnej školy zúčastnili výmenného pobytu v družobnej obci Krzywcza v Poľsku. Počasie po tieto dva dni nám prialo a v rámci tejto návštevy sme prvý deň absolvovali prehliadku školy v Krzywczi, žiaci tamojšej školy nám predviedli kultúrny program – divadelné predstavenie Malý princ, športové súťaže v basketbale, hokejbale a nakoniec aj zápas vo volejbale.

Čítať ďalej...

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - V. stretnutie

5. stretnutie medzinárodného družobného projektu

„Przyjaciele dla przyjaciól“

V dňoch 17.4.-18.4.2010 sa v našej obci uskutočnilo ďalšie stretnutie v rámci medzinárodného družobného projektu „Przyjaciele dla przyjaciól“.

Čítať ďalej...