Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

II. ročník festivalu ZSD

Sobotné popoludnie 31. júla 2004 patrilo II. ročníku folkového festivalu, ktorý už poznáme pod názvom „Zborovské sladké drevo.“

V úvode privítal všetkých účinkujúcich, a hostí starosta obce Ján Lukáč. Moderátorkou celého popoludnia bola Viktória Bodíková. Prvým účinkujúcim bola skupina „ČSAD 64“ z Levoče. Štyria chlapci predstavili svoju vlastnú tvorbu, a tým príjemne naladili všetkých prítomných. Svojou tvorbou v Zborove sa prvýkrát predstavil aj líder bardejovskej skupiny „Mucha Puk“ Ľubo Klimek. Skupinu „Na-ex“ z Chmeľovej nebolo potrebné nikomu predstavovať.

Táto kapela už má svojich fanúšikov aj v našej obci a ich krásne piesne ulahodili nejednému uchu. Tohtoročným nováčikom na festivale bola aj bardejovská skupina „VOX“. O to viac nás tešilo, že s trojicou spevákov sa predstavila aj nádejná speváčka - talent našej obce Lívia Kováčová. Prekvapením večera bol zborovský rodák, ktorý k nám meral cestu až z Bratislavy, bluesman Ján Litecký – Šveda. Hudobne ho sprevádzal jeho syn Ján, ktorý ide v otcových stopách a venuje sa hudbe toho istého žánru. Predstavili nám niekoľko piesní, ktoré nám možno neboli až tak veľmi známe, ale už len počúvanie zaujímavých textov stálo za to. Na záver to poriadne „roztočili“ Peter a Pavol Biškovci v spolupráci s Jánom Kopčákom. Ich repertoár sa skladal už z osvedčených hitov, ktorými ukončili krásne slnečné popoludnie.

Sponzormi celej akcie boli: Kooperatíva poisťovňa, a.s., Bardejov, OcU Zborov, Lekáreň sv. Egídia Bardejov, Vincent Hvišč – Kvetinárstvo Iris, Šiba – Vodoterm Bardejov, Jaroslava Jackaninová – drogéria Slávia Market Zborov, Pavol Kocurek – Paloma Zborov, Marek Marcin Humenik – Kaviareň u Mareka Zborov, Pavol Marcin Humenik, Potraviny Domino Zborov, Antonia Bišková, Katarína Bišková, Rychvalská Bardejov a Komunitné centrum Zborov.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.