skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Nohejbal

Nohejbalisti opäť víťazne

V areáli Športcentra v Bardejove sa dňa 26.3.2011 uskutočnil 5. ročník „Jozefovského turnaja v nohejbale“, na ktorom sa zúčastnilo 12 družstiev z Prešovského kraja.
Jednoznačným víťazom sa stalo mužstvo Magura Zborov v zložení: MUDr. Ján Balon, Ing. Miroslav Balon a Dušan Velgos (na snímke). V priebehu turnaja neprehrali ani jeden set. O dominancii Zborovčanov svedčí aj výsledok finálového duelu, v ktorom zdolali Vinbarg Bardejov 11:4, 11:5. Za najvšestrannejšieho hráča turnaja bol vyhlásený Dušan Velgos. -mb-

nohejbal

_________________________________________________________________________

Nohejbalový pohár pre Zborov

Poslednú májovú sobotu zorganizoval bardejovský NC Vinbarg kvalitne obsadený nohejbalový turnaj o pohár NC Vinbarg, na ktorom sa zúčastnilo 8 družstiev z Prešova, Veľkého Šariša, Bardejova, Zborova a tiež z mesta nohejbalových majstrov sveta a Európy – Košíc. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Zborov A v tradičnom zložení MUDr. Ján Balon, Ing. Miroslav Balon a Dušan Velgos, ktoré zvíťazilo vo všetkých zápasoch a na turnaji nestratilo ani jeden set. Druhé miesto obsadili domáci Bardejovčania a na tretej priečke skončilo ďalšie zborovské mužstvo v zložení Ondrej Kovaľ, Ing. Marián Kusenda a Jozef Slosarčík.
Išlo o prvý ročník turnaja s takýmto kvalitným obsadením a vysoká kvalita zúčastnených mužstiev sa premietla aj do výborných výmen, kde sa striedali pekné defenzívne zákroky s efektnými útočnými údermi.
Aj na tomto turnaji sa teda potvrdilo, že nohejbal je jedným z najúspešnejších športov v našej obci.

Nohejbal2010 1
Víťazi turnaja (zľava) J. Balon, D. Velgos, M. Balon

Nohejbal2010 2
Pohár za tretie miesto získali (zľava) M. Kusenda, O. Kovaľ, J. Slosarčík

Blahoželanie k 60-tinám Jozefovi Slosarčíkovi

Jožko Slosarčík, alebo ako ho všetci voláme Ďoďo, je výborný manžel, starostlivý otec dvoch synov a skvelý športovec. Veď aj pochádza z rodiny, ktorá vychovala niekoľko veľmi dobrých športovcov, najmä futbalistov. Aj Ďoďo bol dlhoročnou oporou zborovského futbalového mužstva, kde pre svoje osobnostné a športové kvality pôsobil aj ako kapitán.

Doteraz je aktívnym športovcom, reprezentuje Zborov ako výborný nohejbalista a je jedným z najlepších nahrávačov v okrese. Obdivujeme jeho vždy férový prístup k hre, schopnosť podržať tím, nevzdávať sa a bojovať do poslednej lopty. Pretože tieto vlastnosti sa prejavujú aj v bežnom „civilnom" živote, je medzi svojimi priateľmi veľmi obľúbený a rešpektovaný.

Ďoďo, do ďalších rokov života Ti zo srdca želáme ešte veľa životných a nohejbalových víťazstiev.

nohejbaloví spoluhráči

Dodo 60
Jubilant Jozef Slosarčík (uprostred) so spoluhráčmi

Jubilant Dušan Velgos

V týchto dňoch oslávil svoje životné jubileum 60 rokov náš vynikajúci nohejbalový spoluhráč a výborný človek a kamarát Dušan Velgos. Svojou skvelou výkonnosťou tromfne nejedného o generáciu mladšieho športovca. Dušan je mnohonásobný majster okresu a zanietený organizátor nohejbalových turnajov usporadúvaných v Zborove.
Milý Dušan, do Tvojich ďalších rokov života Ti prajeme pevné zdravie, spokojnosť v osobnom živote a ešte veľa športových úspechov.

Dusan 60
Jubilant Dušan Velgos (uprostred) so spoluhráčmi

Nohejbalisti Zborova 2-krát víťazne

Prvý májový deň už po tretíkrát patril Memoriálu MUDr. Jána Madeja v nohejbale, ktorý sa uskutočnil v Zborove. Pri účasti najlepších nohejbalových družstiev z nášho okresu víťazstvo z minulého roka obhájilo družstvo Zborov „A“ v tradičnom zložení: MUDr. Ján Balon, Ing. Miroslav Balon a Dušan Velgos. Zborov vyhral zatiaľ najvyšším bodovým rozdielom, keď z možných 12 bodov získal 11. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Bardejov „A“ so ziskom 6 bodov a na treťom Zborov „B“.
Svoju výbornú formu potvrdili Zborovčania aj týždeň predtým, 29.4.2009, keď na nohejbalovom turnaji v Bardejove tiež vyhrali v zložení: MUDr. Ján Balon, Ondrej Kovaľ a Jozef Slosarčík.

Nohejbal-2009
Nohejbal 2009: Víťazi Memoriálu MUDr. J. Madeja: (zľava) M. Balon, J. Balon, D. Velgos

Nohejbal-2009-001
Nohejbal 2009: Víťazi turnaja v Bardejove: (zľava) J. Slosarčík, J. Balon, O. Kovaľ