Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Július a zajtra Estera
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Adventné popoludnie 2017

07 DSC04523

  Advent, čas symbolizujúci príchod Vianoc, štvortýždňové obdobie, počas ktorého sa postupne každú nedeľu zapaľujú sviece na venci. Prvá adventná nedeľa 03.12.2017 patrila už tradične kultúrnemu podujatiu Adventné popoludnie, počas ktorého sa rozsvietila prvá svieca aj na našom obecnom adventom venci, ktorý nám prišiel aj tento rok posvätiť p. kaplán Marek Vajs.

  Týmto otvoril toto príjemnú podujatie, kde sme mohli už po 10-krát stráviť popoludnie adventnej nedele v kruhu známych a priateľov. Zasnežené počasie vonku, jemné melódie vianočnej hudby, mnoho veselých ľudí vytvárali pravú predvianočnú atmosféru.

  V programe sa predstavil Matičný spevokol Zborovčan so svojimi piesňami a krátkymi zamysleniami. Ako už býva zvykom, sála kultúrneho domu sa v tento deň premenila na "vianočné trhy". Svoju šikovnosť prišlo ukázať 16 predávajúcich z obce, ale aj z okolia, ktorí ponúkali rôzne ručne zhotovené výrobky od výmyslu sveta. Pripraviť sa na blížiace Vianoce bolo možné aj zakúpením si vianočných oblátok, medu alebo krásnych sviec. Prítomní tak mali možnosť potešiť seba alebo svojich blízkych a súčasne podporiť aj týchto šikovných ľudí. Okrem toho mal každý možnosť pochutnať si na domácich koláčikoch od žien z MS SČK, teplom čaji, káve a samozrejmosťou bol aj pre toto obdobie typický vianočný punč.

  Nezabudlo sa ani na súťaž o najkrajší veniec, do ktorej sa zapojilo 22 súťažiacich. Vence boli tak krásne, že boli aj žiadosti o ich kúpu. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – detskej a dospelej. V detskej kategórii najviac hlasov získal adventný veniec Terezky Hložekovej a v dospelej kategórii veniec p. Marianny Gulákovej. Výhercom ešte raz blahoželáme a samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým ostatným súťažiacim, ktorí ukázali svoju šikovnosť a inšpirovali ostatných.

  Na záver ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme  mohli pripraviť pre nás všetkých krásne popoludnie prvej adventnej nedele.