Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Blanka a zajtra Adolf
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Maroš Baran prezentoval doma

 

Resize of DSC08522

Prezentácia projektu XIII. karta

V pondelok, 28. decembra 2015, prezentoval mladý umelec  a odevný dizajnér Maroš Baran výstupy projektu XIII. karta, ktorý sa uskutočnil v máji tohto roka v Prahe. Od 17-tej hodiny sa zasadačka obecného úradu v Zborove postupne zaplnila hosťami, ktorí si mohli pozrieť prehľad outfitov odevnej kolekcie XIII. karta v krátkom videu.

Následne sa ujal slova jej autor Maroš Baran, ktorý prítomným ozrejmil východiská, priebeh a ciele celého projektu, rovnako ako aj úskalia pri jej realizácii a nadväznosť na predchádzajúce a budúce projekty. Nechýbala ani praktická ukážka z jeho tvorby, možnosť hostí prezrieť si materiály, s ktorými autor pracuje, ako aj živá diskusia na konci.

Občianske združenie ŠOK si týmto dovoľuje vyjadriť uspokojenie nad tým, že tvorba tohto mladého talentovaného umelca bola po mestách ako Bratislava, Utrecht, Antverpy, Praha, Brno, San Francisco, Londýn, Dubaj, New York, Tokyo, Paríž, Tuzla, Viedeň, Budapešť, prezentovaná aj v jeho rodnej obci – v Zborove. Poďakovanie patrí obci Zborov za poskytnutie priestoru, ale aj finančnej a inej podpory v minulosti, ďalej Spojenej škole v Zborove za zapožičanie dataprojektoru, Kataríne Vaňovej a všetkým, ktorí sa na tejto akcii svojou pomocou pričinili.

Text: Ján Šurkala

Foto: Valéria Bodíková