Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Simona a Šimon a zajtra Aurélia
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zimná stopa kastelána Zborovského hradu 1. ročník

DSC 7656Združenie na záchranu Zborovského hradu v spolupráci s obcou Zborov zorganizovalo dňa 2.marca 2013 o 9,00hod. /sobota / prvý ročník behu na lyžiach „ Zimnú stopu kastelána Zborovského hradu".

Štart bol v Dlhej lúke, trasa v dĺžke 9 km viedla cez historickú dubovú aleju na Zborovský hrad s krátkym zastavením a výkladom predsedu Združenia na záchranu Zborovského hradu o rekonštrukčných prácach.

 

Zimná stopa pokračovala za krásneho počasia okruhom cez les Jedlina a lúky späť do dediny Dlhá Lúka. Celkovo sa podujatia zúčastnilo devätnásť priaznivcov bežiek a Zborovského hradu, medzi ktorými nechýbal ani starosta obce Zborov Ján Lukáč. Po ukončení behu ich v krčme čakalo občerstvenie v podobe čaju a výbornej mačanky. Tak nasledovala prezentácia fotografií z aktivít na Zborovskom hrade za rok 2012,v podaní Ing. Vlada Kaminského, predsedu združenia. Na záver oficiálneho programu pán Július Šarišský, zástupca starostu obce Zborov poďakoval všetkým aktérom vydareného podujatia za účasť. Dovidenia o rok...

Ing.Vladimír Kaminský

Predseda združenia na záchranu Zborovského hradu

viac fotiek z akcie nájdete v sekcii hrad Zborov a jeho záchrana.