Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - VII. stretnutie

V sobotu 26.06.2010 v ranných hodinách opustila našu obec mala delegácia, ktorá nás išla reprezentovať do družobnej gminy Krzywcza na ďalšie stretnutie realizované v rámci z cezhraničného projektu "Przyjaciele dla przyjaciol".
Tento krát išli predstaviť prácu svojich šikovných rúk a ukázať, ako sa jednotlivé tradičné výrobky, charakteristické pre náš región, vyrábajú. Ako sa vyjadril wójt gminy Krzywcza vo svojom príhovore, nepriniesli však klasické ručné práce, ale hotové umelecké diela.

Okrem prezentácie výrobkov pre nás poľská strana, ako už tradične, pripravila zaujímavý program - návštevu skanzenu v meste Sanok, prehliadku galérie, súkromného archeologického múzea, čerstvo zrekonštruovaného kaštieľa, účasť na svätej omši a chutné a srdečné pohostenie.
Poďakovanie za úspešnú reprezentáciu šikovných rúk z našej obce patrí: Ing. Zuzane Dvorščákovej, Miroslavovi Soltészovi - kraslice, Anne Kališovej - ikebany, darčekové koše, Pavlíne Zátorskej - ikebany, Mgr. Antónii Biškovej, Božene Fintorovej - krížiková výšivka a pracovníčkam DSS Vrbovnica z Bardejovskej Novej Vsi - prútené výrobky.

P6200530

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.