Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Izabela a zajtra Radúz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - III. stretnutie

V dňoch 13.02.-14.02.2010 sa v našej obci uskutočnilo 3. stretnutie medzinárodného družobného projektu „Przyjaciele dla przyjaciól“.
Na konferencii, ktorá sa konala v zasadačke nášho obecného úradu, sa preberala hlavná myšlienka tohto stretnutia a to životné prostredie, jeho ochrana a likvidácia odpadu. Hlavným rečníkom bol sekretár wójta Gminy Krzywcza pán Kazimierz Trojan.

Oboznámil prítomných o životnom prostredí v ich gmine a dôraz kládol na tak dnes veľmi vážnu tému triedenie a likvidáciu odpadu. O problematike životného prostredia, ale tento raz z pohľadu našej obce, hovoril starosta Ján Lukáč a prednosta obecného úradu Ing. Pavol Humeník. Po ukončení konferencie si naši družobní priatelia prezreli priestory obecného úradu a týmto sa ukončila oficiálna časť tohto stretnutia.
Vo večerných hodinách bola v sále kultúrneho domu pre našich vzácnych hostí pripravená fašiangová zábava. Stretli sa tu poslanci obecného zastupiteľstva, zástupcovia školstva, hasičov, športovcov, ale aj členovia Matičného spevokolu Zborovčan. Pri dobrej muzičke a tanci sa aspoň trošku zabudlo na starosti všedných dní.
Program druhého dňa sa začal svätou omšou. Naši hostia priniesli ako dar našej farnosti mariánske rúcho, ktoré bolo v závere bohoslužby posvätené.
Po nedeľnom obede sa toto naše tretie stretnutie skončilo a našich družobných priateľov čakala ďaleká cesta domov.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.