Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - II. stretnutie

II. stretnutie

Druhé stretnutie v rámci rozbehnutého projektu „Przyjaciele dla przyjaciól" sa uskutočnilo v nedeľu 24.1.2010, tento krát na slovenskej strane. Naša obec privítala 80 hostí z družobnej gminy Krzywcza.
Stretnutie sa začalo sv. omšou o 10.30 v kostole sv. Margity. Tak nasledoval spoločný obed v sále kultúrneho domu a o 14.00 hod. kultúrny program , ktorý sa niesol v „duchu Vianoc“.

P1242125

Poliaci sa predstavili 3 vystúpeniami. Spevokol ponúkol svoje poľské koledy, deti a mládež zahrali jasličkovú pobožnosť a koledníci predviedli ako sa koleduje v Poľsku.
Medzi jednotlivými vystúpeniami bol gmine Krzywcza odovzdaný dar od našej obce – obrazy sv. rodiny. Jeden takýto obraz bol odovzdaný pri prvom stretnutí 20.12.2009 farnosti Skopówa. Keďže mal veľký úspech, obec sa rozhodla podarovať tento obraz aj ostatným filiálkam tejto farnosti.
Po skončení programu nasledovala spoločná večera a po nej sa Poliaci vydali na cestu domov.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.