Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Darina a zajtra Ľubomír
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Záplavy v našej obci

Resize of DSC03448

Dňa 09.09.2014 došlo v dôsledku intenzívnej zrážkovej činnosti k záplavam vodami z poľnohospodárskeho a lesného fondu a k vybreženiu vodných tokov v našej obci. Z tohto dôvodu starosta obce Ján Lukáč vyhlásil dňa 09.09.2014 o 15,45 hod. III. stupeň povodňovej aktivity.

Najviac postihnuté boli ulice Mlynská, Štúrová a SNP, kde došlo  zaplaveniu pivníc, dvorov a záhrad rodinných domov. Boli poškodené obecné komunikácie,poškodené brahy potokov Kamenec a Rosúcka voda,  strhnutá časť chodníka vedúceho poza ihrisko k základnej škole, poškodený obecný vodovod, podmáčaná časť cestnej komunikácie II/545, poškodené telekomunikačné zariadenia a zničené úle a včelstvá miestneho včelára. Našťastie škodám na zdraví a živote nedošlo. Významnú pomoc pri odstraňovaní škôd poskytli dobrovoľní hasiči miestne hasičského zboru v Zborove a hasičského zborzu zo Stebníka, ako aj profesionálni hasiči z Bardejova.Taktiež ďakujeme Košickej arcidiecéznej charite za poskytnutie vysúšacích strojov a  dezinfečných prostriedkov.