Zborovčania spievali koledy
Aj tohto roku sa obec Zborov zapojila do krásnej celoslovenskej predvianočnej akcie „Slovensko spieva koledy“. V jeden deň (11.12.), v jednu hodinu (18:00) sa na celom Slovensku spievali známe koledy: Nesiem vám noviny; Búvaj dieťa krásne; Dobrá novina, šťastná hodina; Šťastie, zdravie, pokoj svätý a Tichá noc“.
Slávnostným nástupom Matičného spevokolu Zborovčan sa začala táto akcia v Šerédyho parku pred kultúrnym domom. K „Zborovčanovi“ sa svojím spevom zapojili nielen obyvatelia našej obce, ale aj návštevníci z blízkeho okolia.
Po zaspievaní kolied starosta obce Ján Šurkala poďakoval všetkým, ktorí sa do tejto akcie svojím spevom zapojili a pozval ich na teplý čaj, voňavý punč a chutné domáce koláče.
Súčasťou tohto podujatia bola aj "Adventná zbierka potravín", ktorú už pravidelne v adventnom období organizuje miestny spolok Červeného kríža. Za každý odovzdaný dar patrí veľké ĎAKUJEM!
Text a foto: V. Bodíková







