V marci 2008 bola pri príležitosti dožitia sa osemnástich narodenín udelená Cena obce

Zborov za vynikajúce športové výsledky a reprezentáciu obce Zborov a Slovenskej republiky

v ľahkej atletike zborovčanke Vladimíre Šibovej. Už pod vedením vtedajšieho trénera

Zorana Kollároviča, ako členka športového klubu ŠŠK JAK Bardejov získala juniorsky titul

majsterky Slovenska a mala všetky predpoklady na to, aby dosiahla aj vyššie méty.

Od toho času už uplynulo niekoľko rokov. Vladimíra odvtedy úspešne ukončila vysokú

školu, ale ani popri štúdiu nezavesila tretry na klinec. Práve naopak vo svojej úspešnej

atletickej športovej kariére pokračuje dodnes.

Je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, pod hlavičkou ktorého

reprezentuje toto športové centrum nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a to

v prekážkových behoch a v hladkých šprintoch. Odborným okom na ňu dozerá tréner Igor

Kováč, ktorý má na jej úspechoch nemalé zásluhy a so svojou športovou kariérou je pre

Vladku vzorom. Mnohí z nás ho totiž môžu poznať ako atléta, ktorý ako prvý v Slovenskej

republike získal bronzovú medailu v behu na 110 m cez prekážky na Majstrovstvách sveta

atletiky v Aténach v roku 1997.

Koncom januára 2016 sa na medzinárodných pretekoch „Elán míting“ v Bratislave

Vladimíra umiestnila dvakrát na treťom mieste: v behu na 60 m s časom 7,62 sek. a v na

behu 60 m cez prekážky mala výsledný čas 8,61 sekúnd.

Atletickými súťažami nabitý program mala vo februári. Začiatkom mesiaca sa zúčastnila

na medzinárodných pretekoch „Vienna indoor gala“ vo Viedni. V behu na 60 m cez prekážky

obsadila druhé miesto s výsledným časom 8,54 sek. a tretia skončila v behu na 60 m s časom

7,69 sekundy.

Fantastický úspech dosiahla na Halovom mítingu v Ostrave. V behu na 60 m cez

prekážky dosiahla čas 8,57 sekundy a ten ju vyniesol na víťazný prvý stupeň.

Koncom februára štartovala na pretekoch „Istanbul indoor cup“ v Turecku a na Halových

atletických majstrovstvách Slovenskej republiky v Bratislave. Z Turecka si z disciplíny beh

na 60 m cez prekážky doniesla medailu za tretie miesto (čas 8,65 sekundy). V Bratislave

potešila nielen seba, ale aj všetkých svojich fanúšikov prvým miestom v behu na 60 m cez

prekážky s časom 8,49 sekundy. V disciplíne beh na 60 m mala výsledný čas 7,62 sekundy,

ktorý jej stačil na druhé miesto, pričom na prvom sa umiestnila Jana Velďáková (čas 7,52

sek.) a na treťom jej sestra Dana Velďáková (čas 7,72 sek.), ktoré sú už niekoľko rokov