Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Adrián a zajtra Gabriel
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Úspešné koledovanie koledníkov Dobrej noviny

Dobrá novina leták

     Koledovanie 24. ročníka Dobrej noviny sa v obci Zborov uskutočnilo v prvý sviatok vianočný 25.12.2018. Pod vedením 5 animátorov sa rozdelilo 15 dobrovoľníkov na štyri skupinky a vybrali sa koledovať po nahlásených domoch s pripraveným programom pre Dobrú novinu 2018.

     Dobrovoľníci sa na koledovanie veľmi tešili, aj napriek tomu, že obetovali svoj voľný čas a pri nácvikoch kolied a vinšovníckych veršov sa stretávali už približne mesiac pred samotnou akciou. Ešte predtým ako sa všetci rozpŕchli po jednotlivých uliciach v našej obci, prišli zavinšovať k rehoľným sestrám, kde boli aj naši páni kapláni s duchovným otcom.

     Tohtoročný výnos zbierky bude použitý na hlavný projekt zameraný na podporu a rozvoj detí a mladých ľudí, ich príprave na školské vyučovanie, na podporu podnikateľských nápadov vdov a na skvalitnenie lekárskych služieb v Ugande.

     Každý dobrý skutok bude raz odmenený! V obci Zborov bolo navštívených 87 domácností a koledníci vykoledovali spolu 1 248,85 €. Po ukončení koledovania každá skupinka prišla do haly "U Kamila" a spočítala vykoledované peniaze, rozdelila si prijaté sladkosti a postupne sa pobrali domov s dobrým pocitom, že aj ich pričinením sa môže mať niekto o kúsok lepšie ako doteraz.

     Poďakovanie patrí všetkým animátorom a dobrovoľníkom, ktorí sa do tejto akcie zapojili. Pán Boh zaplať vyslovujeme všetkým, ktorí koledníkov Dobrej noviny vo svojich domácnostiach privítali a tento krásny vianočný projekt aj finančne podporili!

                                                                                                            Mgr. Katarína Štefuriková