Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Otília a zajtra Lucia
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zachráň život svojou kvapkou krvi!

Resize of DSC05036

    Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, pretože môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Obec Zborov v spolupráci s Národnou transfúznou službou Prešov preto aj tento rok pokračuje v milej humánnej tradícii – v dobrovoľnom darovaní krvi. 

    V našej obci sa rozhodlo dňa 14.03.2018 darovať túto vzácnu tekutinu 19 dobrovoľných darcov, z toho 16 žien a 3 muži. K pravidelným darcom sa pripojili aj 4 noví „odvážlivci“, ktorí svoju krv darovali statočne a s úsmevom na tvári. 

   Všetkým darcom za ich odhodlanosť a túžbu pomôcť ĎAKUJEME! Zároveň sa chceme touto cestou poďakovať aj NTS v Prešove za ich milý a povzbudivý  prístup ku všetkým darcom.

    Veríme, že táto krásna, ale predovšetkým vysoko humánna akcia nájde porozumenie aj u ostatných občanov našej obce a spoločne sa stretnú s pravidelnými darcami 4.septembra 2018 a poskytnú tento výnimočný dar.