Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Jozef a zajtra Víťazoslav
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

30. výročie Špeciálnej základnej školy v Zborove

04 DSC 0514

„Hlboko sa pokloň oráčovi, lebo dáva chlieb. Ešte hlbšie sa pokloň matke, lebo dáva život. No najhlbšie sa pokloň učiteľovi, lebo zo živej bytosti vychováva človeka.“

     V živote človeka je tridsať rokov plne produktívny vek, kedy si človek napĺňa svoje ciele, zakladá rodinu, buduje to, čo si vysníval ako mladý človek. V ponímaní školy je to kus histórie, stovky žiakov, ktorí prešli bránami školy a dnes už v laviciach sedia možno ich deti. 

     ŠZŠ Zborov je plne organizovaná škola, ktorú navštevujú žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Už zo samotného názvu školy je zjavné, že ku každému zo žiakov je potrebné pristupovať individuálne. Pedagógovia sa nenásilným spôsobom výchovou a vzdelávaním snažia vyťažiť z týchto žiakov maximum v rámci ich možností niekedy až „mamičkovským“ prístupom k nim.

     Dňa 15.12.2017 o 10:00 hod. sa v Špeciálnej základnej škole v Zborove uskutočnila komorná slávnosť venovaná 30. výročiu tejto školy. Mesiace a týždne sa niesli v znamení príprav celého kolektívu školy, aby školu obliekli do slávnostného šatu a žiaci sa svedomito pripravovali na svoj kultúrny program, ktorým chceli prítomným hosťom dokázať svoje schopnosti, danosti a herecký talent.

     Všetci prítomní hostia mali možnosť na chvíľu nahliadnuť a zaspomínať si na roky práce, ale aj obetavosti všetkých tých, ktorí sa podieľajú na tom, aby aj tieto deti neostali v spoločnosti nepovšimnuté, ale naopak, aby sme v nich videli to čisté, nevinné a veľké srdce, ktoré ony majú.

                                                                                                       Mgr. Marianna Felegiová