Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Roman(a) a zajtra Matej
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Mesiac úcty k starším

13 DSC04418

   Začala sa jeseň. Vidíme to v záhradách, na stromoch a cítime to vo vzduchu. Jesenný mesiac a jeseň života – dve paralely, ktoré spolu súvisia. Jeseň je naozaj krásna, ale nie len svojou prírodou, ale aj tým, že nám pripomína jednu zo vzácnych cností - úctu k starším. Práve október je mesiacom úcty k starším – k naším otcom, mamám, starým rodičom, či prarodičom...

 

   Obec Zborov pri tejto príležitosti usporiadala pre našich seniorov malú slávnosť v sále kultúrneho domu, kde sme si ich takýmto spôsobom uctili a vyjadrili im náš rešpekt a vďaku. V programe sa predstavili deti zo Spojenej školy a Základnej umeleckej školy pri Spojenej škole, ktoré svojimi piesňami, básňami a tancom spríjemnili nedeľné stretnutie a vyvolali spomienky na dni detstva a mladosti. Na záver programu prítomných potešilo aj „quarteto zborovských spevákov“, v zložení p. A. Biško, M. Hudák, L. Gulák a Ing. P. Chmurovič, ktorí svojím spevom a hudbou reprezentujú nielen Jednotu dôchodcov Slovenska – Klub dôchodcov v Zborove, ale aj samotnú obec. Ukázali, že aj ľudia v ich veku môžu byť produktívny, veselí a plný elány. Všetkým účinkujúcim, ktorí svojím talentom vytvorili atmosféru dobrej nálady a radosti ĎAKUJEME!

   Po programe bolo pre našich seniorov priprávané pohostenie, kde si mohli spoločne v prítomnosti svojich rovesníkov, susedov, známych pospomínať na chvíle, keď boli o nejaký ten deň mladšími.

   Tak ako krásnymi farbami nás očaruje ročné obdobie - jeseň, tak krásna a farebná môže byť aj jeseň života, plná živých farieb a slnečných lúčov, ktoré si do tejto etapy života vnášame maličkosťami - úsmevom na tvári, milým slovom, potešením, či šálkou čaju...  Naším seniorom prajeme, aby touto etapou života kráčali v zdraví a týmito „maličkosťami“ si spríjemňovali svoju jeseň života.

   Všetkým, ktorí prišli a veríme, že aj strávili príjemné nedeľné popoludnie v prítomnosti svojich známych a priateľov ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie. Spojenej škole ďakujeme aj za výzdobu, ktorá k príjemnej atmosfére taktiež prispela.

                                                                                                                      -im-

Foto: Valéria Bodíková