Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Roman(a) a zajtra Matej
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zborovčanka žne atletické úspechy

60m MSR stupeň

V marci 2008 bola pri príležitosti dožitia sa osemnástich narodenín udelená Cena obce Zborov za vynikajúce športové výsledky a reprezentáciu obce Zborov a Slovenskej republiky v ľahkej atletike zborovčanke Vladimíre Šibovej. Už pod vedením vtedajšieho trénera Zorana Kollároviča, ako členka športového klubu ŠŠK JAK Bardejov získala juniorsky titul majsterky Slovenska a mala všetky predpoklady na to, aby dosiahla aj vyššie méty.

     Od toho času už uplynulo niekoľko rokov. Vladimíra odvtedy úspešne ukončila vysokú školu, ale ani popri štúdiu nezavesila tretry na klinec. Práve naopak vo svojej úspešnej atletickej športovej kariére pokračuje dodnes.

     Je členkou Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, pod hlavičkou ktorého reprezentuje toto športové centrum nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a to v prekážkových behoch a v hladkých šprintoch. Odborným okom na ňu dozerá tréner Igor Kováč, ktorý má na jej úspechoch nemalé zásluhy a so svojou športovou kariérou je pre Vladku aj vzorom. Mnohí z nás ho totiž môžu poznať ako atléta, ktorý ako prvý v Slovenskej republike získal bronzovú medailu v behu na 110 m cez prekážky na Majstrovstvách sveta v atletike v Aténach v roku 1997.

     Koncom januára 2016 sa na medzinárodných pretekoch „Elán míting“ v Bratislave Vladimíra umiestnila dvakrát na treťom mieste: v behu na 60 m s časom 7,62 sek. a v na behu 60 m cez prekážky mala výsledný čas 8,61 sekúnd.

     Atletickými súťažami nabitý program mala vo februári. Začiatkom mesiaca sa zúčastnila na medzinárodných pretekoch „Vienna indoor gala“ vo Viedni. V behu na 60 m cez prekážky obsadila druhé miesto s výsledným časom 8,54 sek. a tretia skončila v behu na 60 m s časom 7,69 sekundy.

     Fantastický úspech dosiahla na Halovom mítingu v Ostrave. V behu na 60 m cez prekážky dosiahla čas 8,57 sekundy a ten ju vyniesol na víťazný prvý stupeň.

     Koncom februára štartovala na pretekoch „Istanbul indoor cup“ v Turecku a na Halových majstrovstvách Slovenskej republiky v atletike v Bratislave. Z Turecka si z disciplíny beh na 60 m cez prekážky doniesla medailu za tretie miesto (čas 8,65 sekundy). V Bratislave potešila nielen seba, ale aj všetkých svojich fanúšikov prvým miestom v behu na 60 m cez prekážky s časom 8,49 sekundy. V disciplíne beh na 60 m mala výsledný čas 7,62 sekundy, ktorý je stačil na druhé miesto, pričom na prvom sa umiestnila Jana Velďáková (čas 7,52 sek.) a na treťom je sestra Dana Velďáková (čas 7,72 sek.), ktoré sú už niekoľko rokov reprezentantkami Slovenskej republiky.

     Atlétke Vladimíre Šibovej zo Zborova k dosiahnutým atletickým úspechom srdečne blahoželáme. Prajeme jej, aby ju obchádzali zranenia a nech nám raz zamáva z olympijského stupňa pre víťazov.

Text: Valéria Bodíková

Foto: Milan Hutera, Pavol Uhrin, Vladimíra Šibová