Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Izabela a zajtra Radúz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

VII. ročník festivalu ZSD

V sobotu 25. júla sme o 17.00 – tej hodine v areáli futbalového ihriska v Zborove odštartovali už 7. ročník hudobného festivalu Zborovské sladké drevo. Aj keď sobotné ráno bolo upršané a nie veľmi teplé, dobrá nálada a optimizmus organizátorov podujatia odohnal mraky a vytvoril pravú festivalovú pohodu a náladu. 7. ročník festivalu bol výnimočný tým, že sa konal po 1-krát priamo na futbalovom ihrisku, na pódiu, ktoré pre toto podujatie bez nároku na honorár postavil spolu so svojimi kolegami p. Andrej Horbaj. Aj touto cestou sa mu v mene celej našej obce chceme veľmi pekne poďakovať.

Festival známymi pesničkami otvorila country kapela Stetson z Trebišova. Ich milý vzhľad, príjemné vystupovanie a „pravá“ country muzika bola zárukou, že tohtoročný ročník Zborovského sladkého dreva začal tak ako sa patrí. Milovníci „jazzu“ si určite prišli na svoje pri vystúpení kapely LTT Band z Bardejova, v ktorej pôsobí aj náš rodák Jaro Janek. Kapela sa predstavila nielen známymi jazzovými pesničkami, ale aj vlastnými skladbami. V zložení, v ktorom vystúpili na festivale síce pôsobia krátko, no z ich vystúpenia to cítiť nebolo. Treťou účinkujúcou bola síce mladá, no o to úspešnejšia bardejovská kapela Liquid error, ktorá vznikla začiatkom roka 2007. Hrajú alternatívny rock-funk s anglickými textami. O tom, že sú úspešní svedčí aj to, že sú súčasťou všetkých Orange festivaloch, vystupujú na festivale Červeník a na festivaloch Dohoda, ktoré organizuje Fun rádio. Sú finalisti súťaže Hľadá sa hviezda leta. Ich vystúpenie na festivale Zborovské sladké drevo potvrdilo, že zaslúžene. Čo by to bolo za Sladké drevo, keby na ňom nevystúpila zborovská kapela Berko Band. Aj keď sa do poslednej chvíle nevedelo či to tak bude, chlapci sa pozbierali, prišli a nesklamali svojich verných fanúšikov. Roztancovali a rozospievali nie jedného účastníka festivalu a postarali sa o dobrú náladu. Poslednou účinkujúcou bola kapela, ktorá pred 3 rokmi po 25 rokoch oživila svoje vystúpenia práve na festivale Zborovské sladké drevo. Ide o kapelu Projekt z Bardejova, v ktorej v súčasnosti pôsobí známy „rebel“ z prvej série Superstar – Robo Mikla. Radosť nie len tých najmenších bola očividná. Jeho „rebelské“ vystúpenie a vzhľad možno na pódiu cítiť bolo, no v zákulisí bol jedným z nás. Neohrnul nos ani nad jedným fanúšikom. Rozdával autogramy, fotografie a ochutnal aj „zborovskú klobásu“. Svoje vystúpenie a tým aj 7. ročník festivalu Zborovské sladké drevo ukončil Robo Mikla spolu s kapelou Projekt, krátko pred pol jedenástou večer.

Okrem dobrej hudby a zábavy bol pre všetkých pripravený sprievodný program ako: prezentácia automobilov značky Suzuki, cukrová vata, langoše, varená kukurica, občerstvenie a pre deti trampolína. Po 1- krát organizátori pripravili aj tombolu, v ktorej prítomní mohli vyhrať mikrosystém, 5 l demižón Hruškovice, MP3 alebo propagačný materiál našej obce. Tým, ktorí si odniesli niektorú z týchto cien, ešte raz srdečne blahoželáme.
V závere sa chceme poďakovať aj spoluorganizátorovi - Hornošariskému osvetovému stredisku a všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácií tohtoročného festivalu. Keďže každá kapela hrala iný žáner, veríme, že si každý z prítomných poslucháčov našiel ako sa hovorí „to svoje“ a z tohtoročného ročníka odchádzal spokojný. Už teraz sa všetci tešíme na jeho 8. ročník.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.