Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

III. ročník festivalu ZSD

Sobotné popoludnie 13. augusta 2005 patrilo v Zborove III. ročníku hudobného festivalu, ktorý už poznáme pod názvom "Zborovské sladké drevo."

Prvým účinkujúcim bola skupina "My sme chceli párky" z Levoče. Štyria chlapci, ktorí si názov skupiny dali len tak z recesie, predstavili svoju vlastnú tvorbu, a tým príjemne naladili všetkých prítomných. Daždivé mraky svojim spevom rozohnala Lívia Kováčová. Poslednú pieseň svojho vystúpenia zaspievala spolu s Pavlom Kasperom. Po prvýkrát sa na tomto festivale predstavil zborovčan Fero Mišek.

Zaspieval a zahral zmes českých a slovenských piesní. Spolu s Denisou Štefurikovou zanôtili aj populárne duetá. Ďalším nováčikom na festivalom pódiu bola skupina Karola Siváka, ktorá predviedla pomalé, ale aj rytmické rómske piesne. Skupinu "Na-ex" z Chmeľovej nebolo potrebné nikomu zvlášť predstavovať. Táto kapela už má svojich fanúšikov aj v našej obci a na festivale vystupuje už od jeho začiatku. Ďalším nováčikom na tomto festivale, nie však na kultúrnych podujatiach v našej obci, bola aj bardejovská skupina "Cardinals". Prekvapením večera bol zborovský rodák, ktorý k nám meral cestu až z Bratislavy, bluesman Ján Litecký - Šveda. Hudobne ho na gitare sprevádzal nielen jeho syn Ján, ktorý ide po otcových stopách, ale jednu pieseň aj Ján Kopčák na saxafóne. Čerešničkou na torte bolo na záver vystúpenie skupiny "Berko band" zo Zborova. Táto skupina v zložení Petra a Pavla Biškovcov, Jána Kopčáka a Martina Gnipa to poriadne roztočila. Ich repertoár sa skladal z už osvedčených hitov, ktoré dvíhali zo sedadiel a pri ktorých sa zabúdalo aj na dažďové kvapky.
Popri tomto hudobnom festivale sa tiež už tradične koná aj volejbalový turnaj
o "Pohár starostu obce". Tohto roku bola radosť o to väčšia, keď sa víťazom turnaja
stalo družstvo Zborova.
Celý rok 2005 sa nesie v Zborove v znamení 650. výročia prvej písomnej zmienky o tejto obci. A ani tento hudobný festival nebol výnimkou. Našiel si už svojich priaznivcov či už medzi účinkujúcimi alebo divákmi, a čo nás najviac teší, stále prichádzajú ďalší. A že ste premeškali jeho III. ročník? Tak nezabudnite - o rok sme tu zas. Už teraz ste všetci srdečne vítaní!

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.