Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Ľuboš,Ľubor a zajtra Vladislav
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

10.ročník festivalu ZSDZborovsk sladk_drevo_2012_28.7.2012_2Oslavy desiatych narodenín Zborovského sladkého dreva

Desať rokov ubehlo ako voda a náš hudobný festival v sobotu 28.júla ukončil úspešnú prvú dekádu svojej histórie.

Spoločne s ním sme prekonali počiatočné rozpaky, možno drobné chybičky, vyskúšali sme si rôzne pódia – málokto sa môže pochváliť, že vystupoval na vlečke kamióna, privítali počas desiatich rokov viac ako 60 hudobných zoskúpení, ktoré priniesli do našej obce a medzi našich návštevníkov veľa dobrej nálady a profesionálne hudobné výkony.

Pri príprave tohto jubilejného ročníka organizátori mysleli hlavne na to, aby potešili čo najširšiu škálu návštevníkov a ulahodili ich ušiam. Nemysleli len na hudbu, pravidelní návštevníci už vedia, že sa v Zborove môžu nasýtiť nielen dobrou hudbou, ale aj dobrým jedlom, kvalitnými nápojmi a zábava je pripravená pre všetky vekové kategórie. Deťúrence sa vybláznili pri skákaní na trampolíne, v krásnom skákacom hrade, boli pre nich pripravené rôzné animačné aktivity, krásne pomaľované s balónmi rôznych farieb a tvarov jazdili na detských autíčkach. Už tradične sa u nás prezentovalo Združenie na záchranu Zborovského hradu, návštevníci si na pamiatku mohli odniesť upomienkové predmety z našej obce. Tohtoročným prekvapením bola tombola so zaujímavými cenami a umelecká tvorba dvoch mladých rezbárov, ktorí priamo pred zrakmi návštevníkov vytvárali sochu Alžbety Rákocziovej, ktorá po dokončení bude skrášľovať exteriér našej obce.

Ale to kvôli čomu sme sa tu všetci už po desiaty krát na futbalovom ihrisku zišli, bola hudba. Po vstupnom privítaní a výzve : „ Neseďte doma, poďte medzi nás. „ od moderátora Bobra, sa začalo ako sa vraví od podlahy. Prekvapenie organizátorov sa vydarilo na maximálnu mieru - združenie skvelých hudobníkov pod vedením Mariána Bukovského ml., so sólistami Antonom a Jozefom Biškovcami, Milanom Hudákom , Petrou Skurkovou / všetko rodáci zo Zborova / a Stanislavou Serečunovou od začiatku vytvorilo nádhernú atmosféru. Diváci si vypočuli v ich podaní ľudové piesne a piesne, ktoré poznámke z Repete. Skvelé výkony hudobníkov a spevákov roztancovali a rozospievali publikum hneď od začiatku. Ako ďalšia vystúpila, pre pravidelných návštevníkov už dobré známa skupina Oregon z Košíc – chlapci Martin Harda a Richard Čech na gitarách krásne zahrali a zaspievali piesne od bratov Nedvědovcov. Ďalšou skvelou kapelou, na ktorú sa mnohí tešili bola skupina Slnovrat z Bardejova, ktorí sa už stali našimi priateľmi a ich skvelé výkony znovu nesklamali. Po vylosovaní tomboly a odovzdaní cien Monikou Agrebi už na pódium vystúpila prešovská skupina Hrdza, ktorá bola nováčikom na našom festivale a veru svojimi ľudovými piesňami v rockovom podaní potešila ucho každého poslucháča.

Minulého roku nováčik, tento rok už náš kamarát – Marek Lacko a FictiveMarry – priniesli do Zborova ten pravý rock´n´roll, svojimi skladbami rozvášnili publikum, ktoré sa už nevedelo dočkať rockovej kapely Projekt z Bardejova, ktorá tento rok doprevádzala českú speváčku Moniku Agrebi - krásne drobné žieňa s nádherným silným rockovým „ chrapľákom „ držalo publikom vo správnom vare pre záverečných účinkujúcich , domácu kapelu Berko band – bratia Peter a Pavol Biškovci- táto skupina je pravidelným účastníkom nášho festivalu a ako sme už pri ich vystúpení zvyknutí, spolu s nimi spievali a tancovali všetci návštevníci.

Už v nedeľu nad ránom sa rozchádzali spokojní, vyspievaní a vytancovaní návštevníci. Publikum, ako každý rok , bolo skvelé a znovu vytvorilo priateľskú a rodinnú atmosféru, ktorú nám závidia iné festivaly.

Ďakujeme všetkým organizátorom , dobrovoľníkom, štedrým sponzorom / Obecný úrad Zborov, Šport bar na ihrisku, J.M.J.pro, s.r.o, Matica slovenská, JUST, s.r.o – poisťovací agent, MIBARD,s.r.o, BEMACO,Kulturhaus, R.T.S. reklama , BTV, Telerádio, Bardejovsko-svidnícko-stropkovsko, Kaviareň u Mareka Zborov, Xawax, Kooperativa poisťovňa,a.s., Animačný tím 21, Judr.Hudáková, Ondrej Horbaj /, moderátorovi, Jozef Barborík - Bobor a jeho animačnému tímu, zvukárom, všetkým účinkujúcim a hlavne návštevníkom, že tento jubilejný ročník bol skvelým zavŕšením desaťročnej práce a tešíme sa na vás všetkých na 11.ročníku Zborovského sladkého dreva.