Obec Zborov, Zborovský hrad

Atletika

Zborovčanka majsterkou Slovenska

viacboj

V bratislavskej športovej hale „Elán“ sa uskutočnili halové majstrovstvá Slovenska v atletických viacbojoch všetkých vekových kategórií. Na tomto športovom podujatí, za ŠŠK JAK Bardejov, štartovala aj zborovčanka Vladimíra Šibová, ktorá v atletickom päťboji získala juniorský titul majsterky Slovenska.
S výsledkami: 60 m prekážok 9,22 s; skok do výšky 158 cm; vrh guľou 8,88 m; skok do diaľky 555 cm a beh na 800 metrov 2:42:90 min., prekonala svoje štyri osobné rekordy, nazbierala 3288 bodov a tie jej zabezpečili titul aj zlatú medailu.

Vladka-diplom

V šprinte na 60 m Vladka dosiahla čas 7,77 s (rozbeh 8,09s a semifinále 7,84 s), s ktorým si medzi juniorkami vybojovala striebornú medailu a medzi ženami obsadila piate miesto. V skoku do diaľky bola medzi juniorkami štvrtá s výkonom 527 cm, čo jej medzi ženami stačilo na 7. miesto.

________________________________________________________________

Atletické úspechy našej rodáčky

V atletickej súťaži sa Vladke Šibovej darí nielen v hale ale aj na štadiónoch. Svedčia o tom aj jej úspechy:
- v kategórii žien obsadila v behu na 100 metrov tretie miesto s výsledným časom 12,18 s
- v kategórii junioriek skončila v behu na 100 metrov na druhom mieste s časom 12,07 s
- v behu na 100 metrov cez prekážky v kategórii junioriek skončila na prvom mieste s časom 14,76 s
- v skoku do diaľky v kategórii junioriek skončila na prvom mieste v výkonom 577 cm

Zúčastnila sa aj celoštátnej olympiády stredoškolákov. V disciplíne beh na 100 m sa umiestnila na prvom mieste s výsledným časom 12,18 s. V skoku do diaľky skončila druhá s výkonom 553 cm.
Hosťovala aj v Českej republike, kde štartovala za AK Olomouc v I. lige v súťaži družstiev žien.

_______________________________________________________________

Desiatka atlétov na čele disciplín

Slovenský atletický zväz pripravil poradie výkonov za rok 2009 podľa jednotlivých disciplín vo všetkých vekových kategóriách. Vo Východoslovenskom atletickom zväze je registrovaných 25 klubov, z ktorých osem má pretekárov v prvej desiatke medzi dospelými, juniormi a v doraste.
BARDEJOV: Na čele desiatich disciplín sú športovci, ktorí získali tituly majstrov Slovenska: Jana Velďáková, Dana Velďáková, Miroslav Vanko, Imrich Pástor, Tomáš Čekan, Katarína Bérešová, Richard Pouš, Vladimíra Šibová, Veronika Olšavská a Veronika Kaňuchová.

Sestry Velďákové a vytrvalci

Umiestnenia v kategórii dospelých: muži - 100 m 4. Tomáš Benko, Tatran Spišská Nová Ves, 10,74, 800 m 6. Jaroslav Szabo, ATU Košice, 1:52,97, 1 500 m 2. Szabo 3:49,77, 3 km 2. Imrich Pástor 8:43,89, 5 km 3. Miroslav Vanko 15:01,33, polmaratón 1. Vanko 1:06,28, 2. Pástor (všetci Obal servis Košice), maratón 1. Pástor 2:28,36, 4. Vladislav Lipovský, Strážske, 2:32,08, 110 m prek. 2. Slaven Dizdarevič, ATU, 14,12, 3 km prek. 3. Jozef Dubašák, Poprad, 9:39,07, výška 4. Lukáš Beer, OŠG Košice, 216, žrď 1. Tomáš Čekan, 515, 2. Tomáš Krajňák, obaja ATU, 485, diaľka 4. Dizdarevič 727. Ženy - 100 m 2. Jana Velďáková, ATU, 11,93, 400m 4. Stanislava Klučárová, Tatran, 57,20, 5 km 1. Katarína Berešová, Obal servis, 16:59,12, polmaratón 2. Berešová 1:17,34, maratón 2. Ingrid Petnuchová, Partizán Bardejov, 2:57,27, 100 m prek. 4. Vladimíra Šibová, ŠŠK Bardejov, 14,76, 3 km prek. 3. Monika Kozmová, Junior Prešov, 12:22,55, diaľka 1. Jana Velďáková 662, trojskok 1. Dana Velďáková, obe ATU, 14,43.

V šprinte dominuje R. Pouš

Kategória juniorov: 100 m 3. Richard Pouš, Slávia Prešovská univerzita, 10,95, 800 m 4. Viktor Olšavský, Obalservis, 1:58,06, žrď 2. Marián Žigala, ATU, 460. Juniorky: 100 2. V. Šibová 11,99, 400 m 5. Martina Kovalčíková, Kežmarok, 58,96, 5 km 2. Martina Viňanská, Obal servis, 19:47,20, 100 m prek. 1. Šibová 14,76, diaľka 3. Šibová 555, guľa 2. Veronika Kaňuchová 11,50.
V dorasteneckých tabuľkách dominuje šprintér Richard Pouš, vedie 100 a 200 m výkonmi 10,95 a 22,23. Veronika Olšavská je na čele slovenských šprintérok na 100 m časom 12,33. Ďalšia atlétka ŠŠK Bardejov Veronika Kaňuchová je prvá vo vrhu guľou výkonom 13,74.