Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Etela a zajtra Roman(a)
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Duchovná obnova so svätou Faustínou Kowalskou

07 DSC07965

Dňa 05.10.2018 uplynulo 80 rokov od úmrtia svätej Faustíny Kowalskej. A práve v piatok 26.10.2018 dostala naša zborovská farnosť relikviu tejto rehoľníčky a mystičky, ktorá je patrónkou Cirkevnej základnej školy s materskou školou v Dlhej Lúke.

    Pri príležitosti slávnostnej inštalácie relikvie v miestnej školskej kaplnke navštívili našu farnosť rehoľné sestry z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva z Košíc a Nižného Hrušova a počas troch dní nám v celej našej farnosti hovorili o svätej Faustíne a o Božom milosrdenstve.

    V piatok sa v Kostole svätej Margity Antiochijskej v Zborove a v Dome nádeje v Smilne konali sväté omše, pred ktorými bola modlitba svätého ruženca so svätou Faustínou a omša s katechézou.

   V sobotu sa v Zborove a v Stebníckej Hute konala modlitba svätého ruženca a svätá omša s katechézou. Po jej skončení v Zborove sa uskutočnila adorácia za účasti mládeže a s krásnymi hudobnými vstupmi v podaní kapely Slnovrat z Bardejova.

   Počas nedeľných svätých omší sa k nám v Zborove a v Dlhej Lúke rehoľná sestra prihovárala témou duchovnosti svätej Faustíny a posolstva Božieho milosrdenstva. V popoludňajších hodinách nasledovala modlitba svätého ruženca a v Hodine milosrdenstva Korunka Božieho milosrdenstva. Po jej ukončení a eucharistickom požehnaní bolo toto krásne trojdnie so svätou Faustínou v našej farnosti ukončené.

                                                                                                                                      -vb-