Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Marcela a zajtra Leonard
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Duchovná obnova so svätou Faustínou Kowalskou

07 DSC07965

Dňa 05.10.2018 uplynulo 80 rokov od úmrtia svätej Faustíny Kowalskej. A práve v piatok 26.10.2018 dostala naša zborovská farnosť relikviu tejto rehoľníčky a mystičky, ktorá je patrónkou Cirkevnej základnej školy s materskou školou v Dlhej Lúke.

    Pri príležitosti slávnostnej inštalácie relikvie v miestnej školskej kaplnke navštívili našu farnosť rehoľné sestry z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva z Košíc a Nižného Hrušova a počas troch dní nám v celej našej farnosti hovorili o svätej Faustíne a o Božom milosrdenstve.

    V piatok sa v Kostole svätej Margity Antiochijskej v Zborove a v Dome nádeje v Smilne konali sväté omše, pred ktorými bola modlitba svätého ruženca so svätou Faustínou a omša s katechézou.

   V sobotu sa v Zborove a v Stebníckej Hute konala modlitba svätého ruženca a svätá omša s katechézou. Po jej skončení v Zborove sa uskutočnila adorácia za účasti mládeže a s krásnymi hudobnými vstupmi v podaní kapely Slnovrat z Bardejova.

   Počas nedeľných svätých omší sa k nám v Zborove a v Dlhej Lúke rehoľná sestra prihovárala témou duchovnosti svätej Faustíny a posolstva Božieho milosrdenstva. V popoludňajších hodinách nasledovala modlitba svätého ruženca a v Hodine milosrdenstva Korunka Božieho milosrdenstva. Po jej ukončení a eucharistickom požehnaní bolo toto krásne trojdnie so svätou Faustínou v našej farnosti ukončené.

                                                                                                                                      -vb-