Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Marcela a zajtra Leonard
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Deň otvorených dverí na farme Zborov

Resize of DSC06073

     V dňoch 22.06.2018 - 23.06.2018 sa uskutočnil Deň otvorených dverí na farme Zborov (PD Magura Zborov), ktorý bol organizovaný v spolupráci so Slovenským zväzom prvovýrobcov mlieka cez projekt „Adoptuj kravičku“ a kampaňou Slovenská mliečna rodina. 

     Od septembra minulého roku mali deti po celom Slovensku možnosť adoptovať si kravičky na rôznych farmách. Do projektu sa zapojilo 78 mliečnych fariem, ktoré ponúkli na virtuálnu adopciu celkom 11000 kravičiek. Deti  zadávali kódy zo slovenských mliečnych výrobkov, aby tak podporili výrobu našich prvovýrobcov. Tak si mohli adoptovať svoje kravičky, virtuálne sa o nich starali, kŕmili ich, napájali a hrali sa s nimi.

     Deň otvorených dverí slúžil na to, aby si deti mohli pozrieť kravičku, ktorú si adoptovali naživo. Túto možnosť využilo 120 detí, ktoré si kravičky adoptovalo a navštívilo farmu v Zborove v príbehu dvoch dní. Na farme mohli reálne vidieť, v akom prostredí žijú zvieratá, čo je potrebné, aby bolo o zvieratá postarané - aby boli nakŕmené, čisté a podojené. Tiež sa dozvedeli o ceste mlieka z farmy do spracovateľského podniku a mali možnosť ochutnať mliečne výrobky, ktoré sa vyrábajú z mlieka navštívenej farmy. Cieľom projektu je vypestovať u detí pozitívny vzťah ku zvieratám a správne stravovacie návyky, ako aj prispieť k zvýšeniu spotreby mlieka a mliečnych výrobkov pôvodom zo Slovenska.

     Sme radi, že sa do projektu zapojilo toľko detí a našli si cestu na našu farmu. Veríme, že boli všetci spokojní s tým čo na našej farme videli a prídu aj na budúce.

Ing. Branislav Reviľák

Text: Ing. Branislav Reviľák

Foto: Valéria Bodíková