Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Július a zajtra Estera
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Daruj s nami kvapku života

Resize of DSC02727

Obecný úrad v Zborove v spolupráci s Národnou transfúznou službou z Prešova a Miestnym spolkom Červeného kríža usporiadal dobrovoľné darovanie krvi formou mobilného odberu, ktoré sa v našej obci stáva už tradíciou.  

Dňa 26.4.2017 sa v sobášnej sieni OcÚ stretlo 19 dobrovoľných darcov, ktorí prišli darovať svoju kvapku života. K  pravidelným darcom sa pripojilo šesť prvodarcov, ktorí spoločne svojou kvapkou krvi takto poskytli  nepriamo svoju pomoc tým, ktorí ju potrebujú.

Všetkým darcom, ktorí si našli čas a chuť pomôcť patrí veľká úcta a vďaka. Neznámym príjemcom bol takto odovzdaný vzácny dar, ktorý im pomôže prinavrátiť zdravie a zachrániť to najcennejšie, ich život.

Veríme, že každý z darcov odchádzal s dobrým pocitom, pretože takýmto dobrým skutkom preukázal svoju ľudskosť a ochotu pomáhať.

Pri tejto dobročinnej akcii sa môžeme opäť stretnúť 20.9.2017, kde samozrejme radi uvítame aj nových záujemcov, aby aj v našej obci bolo čo najviac tých, ktorí chcú pomáhať takýmto spôsobom. 

                                                                                                                                                         -im, -vb-