Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Július a zajtra Estera
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Adventné popoludnie - 9. ročník

01 DSC01487-5270-920-600-80-c

  Začal sa Advent, ktorý sa snáď každému z nás spája s čakaním na Vianoce. S prípravou na ne a s radosťou, ktorú nám majú priniesť. Tento čas očakávania sme si spríjemnili aj v našej obci Zborov. V prvú adventnú nedeľu 27.11.2016 sme už po 9-krát spolu s miestnymi spoločenskými organizáciami pripravili Adventné popoludnie, spojené s výstavou a súťažou o najkrajší adventný veniec.

Toto podujatie otvoril pán kaplán Marek Vajs, ktorý za účasti pána starostu a našich občanov posvätil obecný adventný veniec v Šerédyho parku pred Kultúrnym domom v Zborove. Potom sa už na ňom symbolicky rozhorela aj prvá adventná svieca.   

Následný program pokračoval prezentáciou, ktorá v krátkych zamysleniach poukázala na pravú podstatu Adventu a príprav na slávenie narodenia malého Ježiška. Po jej skončení sa kultúrny dom premenil na malé predvianočné trhy. Naša obec privítala mnoho šikovných ľudí nielen zo Zborova, ale aj z okolia, ktorí prezentovali a predávali svoje ručné výrobky a práce. Prítomní si tak popri popíjaní voňavého punču či kávy a pochutnávaní domácich koláčov napečených členkami z Miestneho spolku Červeného kríža v Zborove mohli tieto výrobky zakúpiť a aj takto podporiť šikovné ruky, ktoré toto všetko vyrobili. Členky Mládežníckej divadelnej skupiny zo Zborova si zobrali na starosť deti. Spoločne vyfarbovali a vystrihovali vianočné ozdoby na stromček, ktorý bude zdobiť našu miestnu knižnicu.

V pokojnej adventnej atmosfére mohol ešte každý hlasovať o najkrajší adventný veniec v dvoch kategóriách  - detskej a dospelej. Po sčítaní hlasov nasledovalo vyhodnotenie súťaže. V detskej kategórií získal najväčší počet hlasov veniec Terezky Hložekovej a v dospelej kategórií si prvú cenu prevzala pani Marianna Guláková.

Chceme sa aj touto formou poďakovať Farskému úradu v Zborove, Mládežníckej divadelnej skupine zo Zborova, Miestnemu spolu Červeného kríža v Zborove, Spojenej škole Zborov, zamestnancom obecného úradu a všetkým, ktorí prispeli k tomu, že sme mohli spoločne, aj keď zložení z toľkých organizácií, ale v jednom celku pripraviť pre nás všetkých krásne adventné popoludnie.

Prajeme Vám, aby ste prichádzajúcemu Pánovi počas tohto adventu pripravili nielen svoje príbytky, ale predovšetkým cestu priamo do svojho srdca i sŕdc iných... Pokojný a požehnaný ADVENT!                           

Text: -dj-

Foto: -vb-