Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok František a zajtra Viera
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Do našej farnosti zavítala putovná socha fatimskej Panny Márie

06 DSC01149 

     Od nedele 25.09.2016 do utorka 27.09.2016 bola v našej farnosti putovná socha fatimskej Panny Márie. Svoju púť v našej farnosti začala v nedeľné popoludnie vo filiálnom kostole v Dlhej Lúke. Odtiaľ ju v pondelok podvečer priviezli kurátori do našej obce Zborov.

   Pod vedením pána kaplána Mgr. Jozefa Kacvinského sprievod veriacich putoval od kostola sv. Margity Antiochijskej do centra obce. Po prevzatí sochy slávnostný sprievod prišiel späť do kostola, kde sa po ukončení modlitby sv. ruženca konala slávnostná sv. omša.

   V utorkové popoludnie pokračoval mariánsky program modlitbou sv. ruženca a po sv. omši putovnú sochu fatimskej Panny Márie prevzali veriaci z farnosti Hrabovec.

   Už o pár mesiacov (13.05.2017) si pripomenieme 100 rokov od prvého zjavenia sa Panny Márie vo Fatime. O to viac v tomto čase nezabúdajme na modlitbu sv. ruženca a prosme o víťazstvo Nepoškvrneného srdca Panny Márie.                      

                                                                                                                                     -vb-