Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Matej a zajtra Frederik(a)
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Daruj krv, daruj život, daruj radosť!

Resize of DSC00204 

Darovanie krvi je významným humánnym činom, ktorý zachraňuje ľudské životy. Aj TY si pre niekoho ten pravý! Daruj krv, daruj život, daruj radosť! 

V duchu tejto myšlienky dňa 4. júla 2016 v Zborove Národná transfúzna služba Prešov v spolupráci s Obecným úradom a Miestnym spolkom Červený kríž zorganizovali Letnú kvapku krvi.

Sobášna sieň obecného úradu sa tak zmenila na mobilné transfúzne centrum, kde darovať  krv – tekutinu, za ktorú sa dodnes nepodarilo objaviť plnohodnotnú náhradu prišlo 15 dobrovoľných darcov, z ktorých dvaja boli prvodarcami. Týmto svojím ľudským činom prejavili svoju spolupatričnosť a solidaritu s tými, ktorí ich pomoc potrebujú. Preto dúfame, že domov odchádzali s dobrým pocitom, pretože darovali ten najvzácnejší dar, ktorý sa dá ponúknuť a jediný dar na svete, ktorý môže zachrániť život.

Všetkým, ktorí sa pričinili o túto výsadu záchrany životov patrí veľké poďakovanie. A ak ste ešte nemali odvahu darovať krv, možno je práve teraz čas nájsť odhodlanie a zažiť ten pocit "záchrany". Ďalšia možnosť, ako byť pre niekoho jeho „záchrancom“ bude 7. novembra 2016 na OcÚ v Zborove. Dúfame, že počet občanov ochotných zapojiť sa a darovať túto vzácnu tekutinu sa bude zvyšovať, pretože nás zdravých ľudí to nijakým spôsobom nezaťaží, ale iným môže pomôcť významným spôsobom. V živote neprežívame len krásne chvíle. Každý z nás sa môže dostať do situácie, keď bude potrebovať takúto pomoc. Zdĺhavé a náročné operácie, vážne ochorenia, dopravné nehody... rôzne situácie, kde je potrebné mať dostatok krvi. Prečo nepomôcť práve v takýchto chvíľach tým, ktorí to  potrebujú. Rozhodnutie je už však na každom z nás, či sa rozhodne prísť, darovať kúsok seba a pomôcť.

Buďme vďační za to, že patríme k ľuďom, ktorí nie sú odkázaní na takúto pomoc, vážme si život a pomáhajme si navzájom, lebo nikdy nevieme, čo nám život prinesie... -im-

foto: V. Bodíková