Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Matej a zajtra Frederik(a)
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Obec Zborov privítala delegáciu z Maďarska

Resize of DSC09472

Dňa 16.06.2016 sme v obci Zborov privítali delegáciu z Maďarska. Na neoficiálnu návštevu zavítal na Obecný úrad v Zborove generálny konzul Maďarskej republiky pôsobiaci na generálnom konzuláte v Košiciach Ádám Szesztay spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva ľudských zdrojov v Maďarsku Miklósom Soltészom.

     Starosta obce Zborov Ján Lukáč, ktorý týchto hostí prijal na obecnom úrade, vyjadril vďaku, že aj napriek svojmu bohatému programu si našli čas a navštívili našu obec. Po tomto privítaní a zápise hostí do obecnej kroniky, nasledoval výstup na Zborovský hrad. Na Zborovskom hrade sa delegácie z Maďarska ujal predseda občianskeho združenia na Záchranu Zborovského hradu Ing. Vladimír Kaminský, ktorý hostí počas prehliadky hradu oboznámil s históriou, ale aj s prebiehajúcou rekonštrukciou tohto historického skvostu.

     Po prehliadke hradu navštívila maďarská delegácia cintorín padlých vojakov v I. svetovej vojne. K hlavnému krížu položili veniec a chvíľkou ticha a krátkou modlitbou si uctili padlých vojakov.                                                                                                                  

Text a foto: Valéria Bodíková