Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Dobromila a zajtra Klára
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Divadelný KUMŠT na zborovských doskách

    DSC 8 Hovorí sa, že na dobré sa oplatí čakať. A veru, vyplatilo sa čakať všetkým milovníkom profesionálneho divadla, ktorí už od októbra 2014 boli zvedaví, kedy sa Martin Mňahončák, rodák zo Zborova, opäť vráti na zborovské javisko.

     „Kumšt“ to je umenie a divadelné umenie mohli vidieť návštevníci rovnomenného divadelného prestavenia v podaní Martina Mňahončáka (zároveň režiséra tohto predstavenia), Gregora Hološka a Csongora Kassaia v sobotu 11.04.2015 v sále Kultúrneho domu v Zborove. Pre extrémne vysoký záujem zo strany divákov boli v tento deň odohrané dve predstavenia, pričom každé z nich videlo cca 450 divákov.

     Divadelná hra „Kumšt“ preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami, patrí bezpochyby medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Reza. Autorka je reprezentovaná agentúrou VMA, Isabelle de la Patellière, Paríž, v spolupráci s agentúrou Dominique Christophe, Paríž.

     Hra „Kumšt“ je o dlhoročnom priateľstve troch mužov a o umení. V humorných situáciách, ale aj v dramatických zvratoch poukazuje na to, ako ďaleko (alebo neďaleko) je od priateľstva k nenávisti. Traja skúsení herci dokázali počas predstavenia v divákoch vyvolať smiech, hnev, ale dali im priestor aj zamyslieť sa. Vidieť túto divadelnú hru na zborovských divadelných doskách bolo pre všetkých divákov ozajstným divadelným „kumštom“.

     Za možnosť vzhliadnutia tohto divadelného predstavenia v obci Zborov patrí poďakovanie spoločnosti KUMŠT PRODUCTION, s.r.o., Obecnému úradu Zborov a za ozvučenie Rastislavovi Jurašimu – STUDIO RECORDS Zborov.         

                                                                                                                                             -vb-                                                                         

Foto: Valéria Bodíková a Rastislav Juraši