Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Dobromila a zajtra Klára
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Predveľkonočné stretnutie s medzinárodnou účasťou

    Resize of DSC05434 V obci Zborov je už niekoľkoročná tradícia, že sa na Kvetnú nedeľu koná sa v sále Kultúrneho domu duchovno-kultúrne podujatie „Veľká noc príde...“. Tohtoročný šiesty ročník bol o to výnimočnejší, že sa ho v rámci medzinárodného projektu „Poľsko-slovenská akadémia aktívnych seniorov“ od soboty zúčastnili aj seniorky z družobnej Gminy Krzywcza na čele so sekretárom Kazimierzom Trojanom.

     Počas víkendu (21.03.2015-22.03.2015) vycestovalo 20 senioriek zo Zborova do Gminy Krzywcza, kde sa učili plstenou technikou zdobiť veľkonočné vajíčka. Na základe medzinárodného projektu prišlo tento víkend (28.03.2015-29.03.2015) 20 senioriek z Poľska do obce Zborov, aby spolu prežili príjemné sobotné popoludnie, počas ktorého spolu so zborovskými kolegyňami vyrábali krásnych barančekov a voskom zdobili veľkonočné kraslice.

     Na pozvanie starostu obce Zborov Jána Lukáča sa v k nim v nedeľu pridal wójt Gminy Krzywcza Waclaw Pawlovski s manželkou. V kultúrnom programe účinkoval Matičný spevokol Zborovčan, ktorý krásnym pásmom svojich piesni a hovoreným slovom s pôstnymi zamysleniami, podnietil prítomných uvažovať o tajomstvách Veľkého týždňa, ktorý v týchto dňoch prežívame.

     Po kultúrnom programe nasledovalo vyhlásenie výsledkov súťaže o najkrajšieho zborovského snehuliaka alebo iný snehový výtvor a slávnostné odovzdanie cien víťazom. Z dvanástich súťažných snehových výtvorov najviac hlasov získala chobotnica, ktorú u starých rodičov na záhrade postavili bratia Kristián a Timotej Jančošekoví. Ďalej už nasledoval voľný program, počas ktorého si mohli najmenší návštevníci tohto podujatia vyfarbiť svoje vlastné veľkonočné vajíčko a dospelí mali možnosť zhliadnuť a zakúpiť si rôzne veľkonočné výrobky a dekorácie.

     A ako to už býva dobrým zvykom, počas celého tohto popoludnia si mohli všetci prítomní pochutnať na výborných bábovkách a posedieť si pri teplom čaji alebo voňavej káve.

                                                                                                                                                            -vb-