Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Dobromila a zajtra Klára
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Stretnutie s PÁNOM SPISOVATEĽOM

Resize of DSC05347

Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom.“ Ján Amos Komenský

     Výrok tohto „učiteľa národov“ bol aktuálny pred niekoľkými storočiami, ale mal by platiť aj v dnešnej dobe. Aj napriek tomu, že sa internetové flash správy a bulvárne časopisy nenápadne snažia potlačiť potrebu čítania hodnotných kníh, vždy je len na nás, čomu dáme prednosť, či vôni knihy, ktorá nás vtiahne do krásnych tajomstiev jej obsahu alebo sa iba zastavíme pri pár dňových vychytávkach, na ktoré si už o krátky čas nikto ani nespomenie.

 

     Hodnotu knihy si uvedomovali aj predošlé generácie, ktoré práve s ňou spojili mesiac marec. V tomto mesiaci sa v mnohých knižniciach konajú rôzne aktivity zamerané na podporu čítania kníh od tých najmladších čitateľov, až po seniorov.

     O to viac nás teší, že dňa 25.03.2015 prijal pozvanie Obecného úradu Zborov jeden z najznámejších novodobých spisovateľov na Slovensku pán JOZEF BANÁŠ. V podvečerných hodinách sa v zasadačke OcÚ stretol spolu s tými, ktorým ani v dnešnej dobe kniha nie je cudzia. V príjemnej atmosfére rozoberal jednotlivé knižné diela a dopĺňal ich zaujímavým rozprávaním príbehov zo svojich ciest, ktoré sú mu často podnetom k ich písaniu. Krásnym osviežením bol krátky „kultúrny program“, v ktorom mu jeho priateľ Anton Biško zahral jeho obľúbenú pieseň a následne zobral gitaru do svojich rúk p. Banáš, ktorý všetkým prítomným zahral obľúbenú pieseň svojho otca.

     V závere besedy sa pánovi Banášovi poďakoval starosta obce Ján Lukáč za návštevu našej obce a pútavé rozprávanie, ktorým všetkých prítomných zaujal a ako peknú spomienku na toto stretnutie mu daroval knihu o obci Zborov. Príjemný podvečer s PÁNOM SPISOVATEĽOM bol ukončený predajom jeho kníh a autogramiádou.     

                                                                                                                                             ---vb-                             

Text a foto: Valéria Bodíková