Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Amália a zajtra Milota
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Miestny spolok Červeného kríža v našej obci znovu aktívny

 

DSC 0718V piatok, 24.10.2014 sa v podvečerných hodinách v zasadačke OcÚ v Zborove stretla partia ľudí rôznych vekových kategórií, aby prevzala štafetu spolku Slovenského Červeného kríža v Zborove od jej pôvodných členov, ktorí naposledy v našej obci pôsobili v roku 2009.

 

Úvodným slovom nás privítal starosta obce  pán Ján Lukáč a treba priznať, že to bolo slovo plné vďačnosti a veľmi milého prekvapenia nad tým, v akom hojnom počte sme sa zišli. Po jeho privítaní sme spoločne zvolili predsedníčku nášho spolku, ktorou sa jednohlasne stala pani Mgr. Marianna Guláková, ako aj ostatných členov rady. Nahliadli sme aj do našich predpokladaných aktivít a akcií, ktoré nám vo svojom prejave priblížila naša predsedníčka.  

 

Pozvanie na stretnutie prijala aj riaditeľka územného spolku Slovenského Červeného kríža v Bardejove pani Mgr. Miroslava Vašičkaninová, ktorá mala veľkú radosť z obnovenia nášho spolku a zároveň nám objasnila niektoré dôležité veci, ktoré sme ako nováčikovia veľmi ocenili.

Na záver už len treba dodať, že všetci zúčastnení členovia, ktorí na toto prvé stretnutie

prišli s mnohými otáznikmi a obavami, odchádzali príjemne a milo navnadení na spoluprácu so Slovenským Červeným krížom. Ako bodku za stretnutím sme našu budúcu spoluprácu potvrdili pohárom vynikajúceho(ako inak) červeného vínka z domácej výroby nášho starostu pána Jána Lukáča.

Katarína Teriaqi