Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Irena a zajtra Zoltán
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Herec Martin Mňahončák po 23 rokoch opäť na zborovskom javisku

11 resize

V roku 1991 pôsobil v Základnej škole v Zborove divadelný krúžok, v ktorom pod vedením pani učiteľky Čobejovej a Kvartekovej nacvičili žiaci tejto školy divadelné predstavenie "V Bumbaľanskom zámku majú starosti." Vtedy ešte nikto z "malých hercov" netušil, že práve z predstaviteľa hlavnej postavy, ktorú vtedy hral Martin Mňahončák, bude jedného dňa herec, ktorého dnes pozná takmer celé Slovensko.


Tento mladý, talentovaný a sympatický Zborovčan navštívil svoju rodnú obec a spolu so svojimi divadelnými kolegami Lenkou Barilíkovou a Marekom Majeským účinkoval v bláznivej divadelnej hre "Láááska".
V štvrtok 09.10.2014 sa do posledného miestečka zaplnila sála Kultúrneho domu v Zborove. Skoro 500 návštevníkov zo Zborova, ale aj z blízkeho a ďalekého okolia netrpezlivo čakalo, kedy sa začne odohrávať divadelný príbeh troch ľudí.
Prvým príchodom Martina Mňahončáka na domáce javisko zaznel sálou kultúrneho domu búrlivý potlesk. Diváci takto vďačne privítali nielen svojho rodáka, ale rovnakej pocty sa dostalo aj Lenke Barilíkovej a Marekovi Majeskému.
Vďaka fantastickému hereckému stvárneniu jednotlivých postáv a vtipným dialógom boli počas celého divadelného predstavenia diváci výborne naladení a záverečné standing ovation bolo len vyvrcholením ich vďaky za tento skvelý divadelný zážitok.
V závere sa hercom poďakoval starosta obce Zborov Ján Lukáč a všetci pevne veríme, že sme sa s týmito skvelými hercami nevideli na zborovskom javisku naposledy.
Za možnosť vzhliadnutia takého skvelého divadelného predstavenia v obci Zborov patrí poďakovanie spoločnosti FLUENT, Obecnému úradu v Zborove a za ozvučenie Rastislavovi Jurašimu – STUDIO RECORDS Zborov.

-vb-

Foto: Rastislav Juraši