Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Zora a zajtra Miloš
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

Úspešný 5. ročník Šarišského krídla historických RC modelov

P7160371

5. ročník Šarišského krídla historických RC modelov

Príprava súťaže a najmä predpovede počasia prinášali organizátorom veľa nervozity a nesľubovali nič dobrého. Našťastie, nakoniec nám zostali len spomienky na peknú súťaž, ktorú 16. augusta 2014 klub MK Bardejov zorganizoval na agroletisku poľnohospodárskeho družstva "Magura" v Zborove.
Vôbec po prvý krát v päťročnej histórii tejto súťaže bola predpoveď počasia na tento deň veľmi nepriaznivá. Aj napriek tomu som tvrdohlavo odolával všetkým telefonátom týkajúcich sa zlého počasia a zrušenia termínu súťaže, tvrdiac, že u nás bude aj tak pekne.


Zlá predpoveď počasia nakoniec spôsobila slabšiu účasť, keď sa prezentovalo iba 20 súťažiacich. Potešilo ma, že prišli modelári nielen z Košického a prešovského kraja, ale aj zo Šale a Gáňa.
Na súťaž prišlo pozrieť aj veľa priaznivcov modelárskeho športu. Mali sme aj zástupcov z Poľska či už náhodných turistov alebo skutočných poľských modelárov. Vďaka výbornej propagácii súťaže v obci Zborov bolo aj veľa divákov z okolitých obci. Na letiskovej ploche bolo neustále živo a čo je potešujúce pohybovalo sa tam oproti minulým rokom viac detí .
Lietalo sa v piatich kategóriách a to: ½ Electric OT, ELOT , OTVR, ½ Texaco a Texaco.
Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien sa opäť nikomu nechcelo odchádzať aj keď sme boli poriadne po celom dni unavení, zašpinení a spálení slnkom a tak niektorí zostali so svojimi modelmi do neskorého večera. Tí čo si nenašli cestu do krásneho prostredia Horného Šariša z rôznych dôvodov môžu len ľutovať.
Za nádherný modelársky deň patrí veľké poďakovanie predstaviteľom obce Zborov, predstaviteľom poľnohospodárskeho družstva, sponzorom, organizátorom a najmä všetkým zúčastneným modelárom a ľuďom, ktorí nám umožnili stráviť tento deň na letisku v prostredí nádhernej prírody.
Samotná súťaž bola už tradične pohodová s rodinnou atmosférou.

Ing. Švec Vladimír

P.S. 30.08.2014 sa bardejovskí modelári vrátili z Majstrovstiev sveta raketových modelárov, ktoré sa konali tento rok v Bulharsku, a boli viac než úspešní. Domov doniesli dve strieborné medaily v kategóriach jednotlivcov a po jednej zlatej a bronzovej v kategóriach družstiev. Blahoželáme .