Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Vratislav(a) a zajtra Alfréd
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Úspešný 5. ročník Šarišského krídla historických RC modelov

P7160371

5. ročník Šarišského krídla historických RC modelov

Príprava súťaže a najmä predpovede počasia prinášali organizátorom veľa nervozity a nesľubovali nič dobrého. Našťastie, nakoniec nám zostali len spomienky na peknú súťaž, ktorú 16. augusta 2014 klub MK Bardejov zorganizoval na agroletisku poľnohospodárskeho družstva "Magura" v Zborove.
Vôbec po prvý krát v päťročnej histórii tejto súťaže bola predpoveď počasia na tento deň veľmi nepriaznivá. Aj napriek tomu som tvrdohlavo odolával všetkým telefonátom týkajúcich sa zlého počasia a zrušenia termínu súťaže, tvrdiac, že u nás bude aj tak pekne.


Zlá predpoveď počasia nakoniec spôsobila slabšiu účasť, keď sa prezentovalo iba 20 súťažiacich. Potešilo ma, že prišli modelári nielen z Košického a prešovského kraja, ale aj zo Šale a Gáňa.
Na súťaž prišlo pozrieť aj veľa priaznivcov modelárskeho športu. Mali sme aj zástupcov z Poľska či už náhodných turistov alebo skutočných poľských modelárov. Vďaka výbornej propagácii súťaže v obci Zborov bolo aj veľa divákov z okolitých obci. Na letiskovej ploche bolo neustále živo a čo je potešujúce pohybovalo sa tam oproti minulým rokom viac detí .
Lietalo sa v piatich kategóriách a to: ½ Electric OT, ELOT , OTVR, ½ Texaco a Texaco.
Po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien sa opäť nikomu nechcelo odchádzať aj keď sme boli poriadne po celom dni unavení, zašpinení a spálení slnkom a tak niektorí zostali so svojimi modelmi do neskorého večera. Tí čo si nenašli cestu do krásneho prostredia Horného Šariša z rôznych dôvodov môžu len ľutovať.
Za nádherný modelársky deň patrí veľké poďakovanie predstaviteľom obce Zborov, predstaviteľom poľnohospodárskeho družstva, sponzorom, organizátorom a najmä všetkým zúčastneným modelárom a ľuďom, ktorí nám umožnili stráviť tento deň na letisku v prostredí nádhernej prírody.
Samotná súťaž bola už tradične pohodová s rodinnou atmosférou.

Ing. Švec Vladimír

P.S. 30.08.2014 sa bardejovskí modelári vrátili z Majstrovstiev sveta raketových modelárov, ktoré sa konali tento rok v Bulharsku, a boli viac než úspešní. Domov doniesli dve strieborné medaily v kategóriach jednotlivcov a po jednej zlatej a bronzovej v kategóriach družstiev. Blahoželáme .