Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Lujza a zajtra Amália
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zborovská karnevalová veselica

   Resize of DSC14 

 V nedeľné popoludnie 02.03.2014 sa v sále Kultúrneho domu v Zborove uskutočnil farský karneval, ktorého organizačnú taktovku mal vo svojich rukách pán kaplán Radoslav Bačo.

     Za krásneho jarného počasia sa zo všetkých svetových strán zbiehali návštevníci karnevalu. Zastúpenie mal nielen Zborov, ale aj Stebnícka Huta, Smilno a Dlhá Lúka. Už pri vstupe do sály boli deti - masky rozdelené do troch kategórií: deti do 6 rokov, žiaci I. stupňa ZŠ a žiaci II. stupňa ZŠ.

 

 

     Po úvodnom anjelskom privítaní všetkých masiek a hostí, nasledovalo zahrievacie tanečné kolo. V rámci tanečného oddychu sa každá maska predstavila a porota svojim bystrým okom sledovala, ktorá z masiek by si najviac zaslúžila ocenenie. 76 rôznych rozprávkových bytostí a masiek od výmyslu sveta netrpezlivo čakalo na vyhlásenie súťaže o najkrajšiu masku. Účasť detí bola naozaj vysoká a cenu si domov nemohol odniesť každý. Ale aj napriek tomu sa detský smiech a hudba niesli sálou kultúrneho domu až do večera.

     Dobrá vec sa podarila a najkrajšou odmenou pre všetkých, ktorí sa na príprave tohto farského karnevalu podieľali, bol úsmev na tvárach šťastných detí.       

                                                                                                                                                              -vb-