Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Roman(a) a zajtra Matej
Slovak English German Italian Polish Russian
Zmenšiť písmo Predvolené písmo Zväčšiť písmo
Obec Zborov, Zborovský hrad

69 rokov slobody

 

69 rokov slobody

Tak ako iné obce a mestá na severovýchode Slovenska, aj naša obec si v týchto dňoch pripomína 69. výročie oslobodenia našej obce. Miestna samospráva v spolupráci so ZŠ s MŠ v Zborove a Miestnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Zborove si toto výročie pripomenuli v pondelok 20.januára 2014 v dopoludňajších hodinách položením venca k pamätnej tabuli na budove obecného úradu.

Pri tabuli  slávnostnú báseň predniesli žiačky 5.A. triedy Kristína Geffertová a Klaudia Guláková a starosta obce Ján Lukáč predniesol krátky príhovor.

Následne sa žiaci 5.A. triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr.Alenou Celuchovou  presunuli do zasadačky obecného úradu, kde im starosta Ján Lukáč porozprával o noci z 19. na 20. januára 1945, kedy bola oslobodená naša obec, o aktívnych účastníkoch II. svetovej vojny z našej obce a o potrebe pripomínať si tieto dni, aby hrôzy vojny v našej obci a v našej krajine boli už iba minulosťou.

Ján Lukáč, starosta obce, okrem iného v príhovore uviedol: „ Vyjadrili sme vďaku a úctu tým, ktorí položili svoje životy za našu slobodu. „