Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Dobromila a zajtra Klára
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Stretnutie so spisovateľkou Camille Labas

 

Resize of_DSC00391Stretnutie so spisovateľkou Camille Labas

     Dňa 28.08.2013 sa v zasadačke Obecného úradu v Zborove uskutočnila prezentácia knihy „Sila statočného života, Irenkina mladosť v Bardejove“.

     Autorka tejto knihy pani Camille Labas sa narodila v Prešove. Teraz pôsobí a žije v Rakúsku, no jej predkovia pochádzajú zo Zborova – rodina Rondzíkových a Samekových.

Po nemecky a slovensky píše básne, články, poviedky, romány a vedecké články popretkávané históriou o Cypre, Kréte, Rusku, Nemecku, Španielsku a Slovensku.

    Pani Labas prišla do našej obce, aby mohla túto knihu osobne prezentovať. Kniha  rozpráva o osudoch rodiny Rondzíkovej a Samekovej v rokoch 1861 – 1961. Osudy obyčajných ľudí, ako sa dokázali preniesť v ťažkých chvíľach (zmenka, vojna) pomocou viery a nádeje. Knihu ilustrovala dcéra pani Labas a preto v priebehu čítania v nej môžeme nájsť veľa dobových fotografií.

     Počas tejto besedy sedeli v publiku zástupcovia rodín Rondzíkovej a Samekovej a v diskusií zaujímavo rozoberali svoj rodokmeň a korene, ktorými sú spätí s pani Labas.

     V závere tohto stretnutia mali prítomní možnosť zakúpiť si túto knihu, ktorú im pani Camille Labas aj vďačne podpísala. Autorka venovala jednu knihu aj s podpisom aj občanom našej obce, záujemcovia si ju môžu zapožičať v obecnej knižnici.