Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Izabela a zajtra Radúz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Gmina Krzywcza, projekt Przyjaciele dla przyjaciól - V. stretnutie

5. stretnutie medzinárodného družobného projektu

„Przyjaciele dla przyjaciól“

V dňoch 17.4.-18.4.2010 sa v našej obci uskutočnilo ďalšie stretnutie v rámci medzinárodného družobného projektu „Przyjaciele dla przyjaciól“.

 

Dvadsať žien z družobnej Gminy Krzywcza pricestovalo do našej obce, kde ich už čakali naše žienky, ktoré im predvádzali slovenské veľkonočné jedlá.

Stretnutie sa začalo minútou ticha, ktorou si prítomní uctili 96 poľských obetí leteckého nešťastia v Smolensku.

Na obed sa podávala pravá slovenská juška a po druhom jedle sa už začali pripravovať naše veľkonočné jedlá. Piekli sa kysnuté koláče, zákusky, robili sa rôzne druhy šalátov, nechýbali plnené vajíčka, mäsové rolády či syr. Niektoré dobroty našich hostí tak zaujali, že hneď si pýtali recepty, aby sa mohli pochváliť doma.

Keď bolo všetko hotové, spoločne sa zasadlo k slávnostnej večeri, počas ktorej sme sa riadili heslom: „Čo sme si napiekli, to si aj zjedzme“ !
Na druhý deň navštívili naši poľskí priatelia drevený kostolík v Hervartove a po návrate do Zborova boli v našom kostole na svätej omši. Po nej už bol v sále kultúrneho domu pre všetkých pripravený slávnostný nedeľný obed, po ktorom sa ďalšie naše spoločné stretnutie v rámci projektu „Przyjaciele dla przyjaciól“ ukončilo.

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.