Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Mikuláš a zajtra Ambróz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Gmina Kolaczyce

Gmina Kolaczyce je druhou partnerskou gminou obce Zborov v Poľsku .
Oficiálne kontakty s gminou Kolaczyce začali v r. 2003 , keď nás navštívili predstavitelia spomínanej gminy, ktorá sa nachádza sedem km severne od mesta JASLO.

Novy-obrazek2Samotná obec Kolaczyce, kde je sídlo gminy má asi 1400 obyvateľov, no celá gmina tj. osem obcí má takmer 9 tisíc. Zo Zborova je to 75 km ( asi 1 a 1/2 hod. cesty autom ). 

Pomerne živé sú kontakty v oblasti školstva. Zborovská Základná škola s materskou školou tam v r. 2004 úspešne vystúpila s divadelnou baladou o Zborovskom hrade. Poľskí priatelia nás navštívili pri príležitosti 30 výročia založenia zborovskej školy tiež v r.2004 a ich žiaci účinkovali v kultúrnom programe. Aj matičný spevokol ZBOROVČAN účinkoval v Kolaczyciach na májových slávnostiach v r.2004.
Dobrá je aj spolupráca po športovej stránke. Poľskí futbalisti sa zúčastnili v Zborove
na oslavách 80.výročia futbalu v našej obci 4.júla 2004 . Naši futbalisti opätovali návštevu o rok neskôr, v r.2005. Pri obidvoch stretnutiach sa zohrali futbalové zápasy aktívnych futbalistov i bývalých futbalistov - internacionálov.
V novembri 2006 sa v Poľsku konali komunálne voľby . Do vedenia gminy Kolaczyce ako wojt bola zvolená Mgr.Malgorzata Salacha - kandidátka strany PIS ( Pravo i spravedlnošč).
V apríli 2007 sa delegácia obce Zborov v zložení : Ján Lukáč- starosta, Ing.Pavol Humeník - prednosta. Jana Bukovská - ekonómka a Valéria Bodiková - kronikárka stretla v Kolaczyciach s novou pani wojt a vedením gminy.
Pracovné stretnutie bolo zamerané na účasť gminy Kolaczyce v Zborove na športovom a kultúrnom podujatí, ktorého sa napokon 29.7.2007 zúčastnili futbalisti Ostoja Kolaczyce a hud. skupina Tag Boat.
Vo futbalovom zápase ZBOROV - KOKACZYCE zvíťazili poľskí priatelia (0 :1). Kapela Tag Boat vystúpila podvečer v polhodinovom programe na 5.ročníku hudobného festivalu ZBOROVSKÉ SLADKÉ DREVO.
Obide podujatia zhliadli aj hostia z Poľska ( pani wojt, zastupca pani wojt a pracovík oddelenia kultúry. Poľskí priatelia z vedenia gminy ( pani wojt, zastuca pani wojt, pani sekretar a pracovník odd. kultúry nás navštívili aj v máji 2007. Vtedy si prezreli našu obec, Základnú školu, Slnečný majer na Stebníckej Hute a hotel v Regetovke.
Dňa 22. a 23.9.2007 sa u našich partnerov konali DNI GMINY KOLACZYCE. V nedeľu
23.9. dopoludnia, po slávnostnej svätej omši bolo vysvätené a dané do užívania zrekonštruované námestie.
Odpoludnia bola na miestnom futbalovom ihrisku súťaž hasičov a bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpila aj hudobná skupina PROJEKT z Bardejova.
Delegáciu zo Zborova na nedeľňajších oslavách tvorili: starosta obce s manželkou a prednosta OcÚ.


Viac informácii o gmine Kolaczyce nájdete na ich web stránke :

http://www.kolaczyce.itl.pl/

Používame cookies
Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľskú skúsenosť. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že ak ich odmietnete, možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.