Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Uršula a zajtra Sergej
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

J. Em. Jozef kardinál Tomko slávil Eucharistiu v našom farskom kostole

   Nedeľa 05.09.2021 sa nielen pre našu farnosť, ale aj pre našu obec, stala významným historickým dňom. Práve v tento deň, v našom farskom Kostole sv. Margity Antiochijskej v Zborove, slávil Eucharistiu J. Em. Jozef kardinál Tomko.

   V úvode svätej omše tohto vzácneho hosťa privítal duchovný otec zborovskej farnosti Peter Novák. Slávenie svätej omše, ktorej stredobodom je premenený Kristus v Eucharistii, za prítomnosti slovenského rímskokatolíckeho arcibiskupa, najstaršieho kardinála z kolégia kardinálov na svete, náboženského spisovateľa, emeritného prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov a emeritného predsedu Pápežského komitátu pre medzinárodné eucharistické kongresy Jozefa kardinála Tomku, bol pre prítomných veriacich nezabudnuteľným duchovným zážitkom.

   Text a foto: V. Bodíková