Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Izabela a zajtra Radúz
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Počet zaočkovaných v našej obci opäť stúpol

  Intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s organizáciou Zdravé regióny, Záchrannou zdravotnou službou Slovenskej republiky a pracovníčkami terénnej a sociálnej práce zo Zborova vykonávajú v našej obci nízkoprahové očkovanie občanov proti ochoreniu COVID-19. Počty očkovaných po týchto očkovaniach:

- 17.08.2021 - počet zaočkovaných: 123. Vakcínou Pfizer: 63, vakcínou Jansen: 64. Zaočkovaní boli aj dvaja klienti zariadenia „In Vita“ a dvaja imobilní občania na rómskej osade.

 

- 14.09.2021 - počet zaočkovaných: 67. Vakcínou Pfizer: prvá dávka: 2, druhá dávka: 49. Vakcínou Jansen: 16. Medzi zaočkovaných patrili aj dvaja klienti zariadenia pre seniorov a dvaja imobilní občania na rómskej osade. 

 

- 14.12.2021 - počet zaočkovaných: 90. Vakcínou Pfizer: 76, vakcínou Jansen: 14. Zaočkovaní boli aj nahlásení klienti zariadenia pre seniorov Minor, n.o.  

 

- 14.01.2022 - počet zaočkovaných: 68. Vakcínou Pfizer: prvá dávka: 0, druhá dávka: 10, tretia dávka: 34. Vakcínou Jansen: prvá dávka: 8, druhá dávka: 16. Zaočkovaní boli 4 aj nahlásení imobilní občania z našej obce, ktorých mobilná očkovacia jednotka zaočkovala priamo v ich domácnosti.

 

  Administratívne práce súvisiace s registráciou občanov a ich informovanosti o očkovaní zabezpečovali pracovníčky Kancelárie terénnej a sociálnej práce Zborov. 

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa dali zaočkovať. Svojim zodpovedným prístupom dokázali, že im záleží nielen na svojom zdraví, ale aj na zdraví nás ostatných.

                          

Text a foto: V. Bodíková