Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Oldrich a zajtra Barbora
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Počet zaočkovaných v našej obci opäť stúpol

 Intervenčný tím Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s organizáciou Zdravé regióny v dňoch 17.08.2021 a 14.09.2021 vykonával v našej obci nízkoprahové očkovanie občanov proti ochoreniu COVID-19.

   Dňa 17.08.2021 z nahlásených 145 záujemcov sa do sály kultúrneho domu dostavilo k očkovaniu 127 občanov. Mobilná výjazdová očkovacia jednotka zaočkovala 64 občanov vakcínou Jansen a 63 ľudí bolo zaočkovaných vakcínou Pfizer. Zaočkovaní boli aj dvaja klienti zariadenia „In Vita“ a dvaja imobilní občania na rómskej osade.

    Dňa 14.09.2021 bolo zaočkovaných 67 občanov. Druhú dávku vakcíny Pfizer dostalo 49 občanov a prvú dvaja. Jednorázovou vakcínou Jansen bolo v tento deň zaočkovaných 16 ľudí. Medzi zaočkovaných patrili aj dvaja klienti zariadenia pre seniorov a dvaja imobilní občania na rómskej osade. 

   Administratívne práce súvisiace s registráciou občanov a ich informovanosti o očkovaní zabezpečovali pracovníčky Kancelárie terénnej sociálnej práce Zborov. 

   Ďakujeme všetkým, ktorí sa dali zaočkovať. Svojim zodpovedným prístupom dokázali, že im záleží nielen na svojom zdraví, ale aj na zdraví nás ostatných.

                          

Text: kancelária TSP

Foto: V. Bodíková