Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Július a zajtra Estera
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Testovanie na COVID-19 v sobotu 10.04.2021

testovanie covid 19

Vážení občania, informujeme Vás, že v sobotu 10.04.2021 budú v priestoroch kultúrneho domu otvorené odberové miesta na testovanie ochorenia COVID-19. Testovanie bude prebiehať v réžii súkromnej spoločnosti Memorix, s.r.o. Bardejov.
Čas testovania:
od 08:00 hod. do 11:30 hod.
od 12:00 hod. do 17:00 hod.

Na testovanie nie je potrebná žiadna registrácia, môžete prichádzať priebežne. O stave čakania sa budete môcť informovať prostredníctvom online vysielania, ktoré bude zverejnené na obecnej internetovej stránke www.zborov.sk alebo na zborovonline. 

Aj od pondelka 12.04.2021 pre náš okres platí, že na základe tzv. covid-automatu do práce ako aj do školy sa dá ísť len s negatívnym testom nie starším ako 7 dní.

Čo sa týka otvorenia našich školských zariadení platí: že ak chcete poslať svoje dieťa do školy (ak je to žiak prvého stupňa) alebo do škôlky, musí mať aspoň jeden z rodičov negatívny test nie starší ako 7 dní.

Zároveň ale upozorňujeme, že obec Zborov ako zriaďovateľ Spojenej školy v Zborove rozhodne o obnovení prezenčnej výučby až na základe výsledkov sobotného testovania a testovania v našom okrese. Definitívne sa rozhodneme až po konzultácii s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bardejove.