Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Nataša a zajtra Bohdana
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Rekonštrukcia areálu TJ Magura Zborov

PSK logo

   Keďže nám pandémia COVID-19 znemožnila už na jar dokončiť všetky súťaže, v ktorých sme pôsobili a takmer úplne zamedzila kolektívne športovať, rozhodli sme sa v Zborove zrekonštruovať futbalové ihrisko. Už koncom mája sa začalo s vyrovnaním terénu a na veľkej ploche bol vysiaty nový trávnik. Veľká vďaka patrí najmä našim futbalistom, ktorí pod vedením poslanca obecného zastupiteľstva a predsedu TJ Matúša Minčáka, na ihrisku urobili veľké množstvo dobrovoľníckej roboty.

   Časť prác sa uskutočnila za pomoci grantu VÚC Prešov v rámci výzvy "Mikroprogram", ktorý podporil projekt nášho TJ Magura Zborov "Zlepšenie technického stavu športovísk v Zborove" sumou 2 300 €. Za tieto peniaze sa podarilo zakúpiť nové profesionálne futbalové bránky aj s vybavením. Okrem nich sa nám podarilo zabezpečiť aj záchytnú sieť za jednou z brán, z čoho sa veľmi tešíme. Časť nákladov bolo krytých aj z nášho obecného rozpočtu.

   Chceli by sme sa týmto veľmi pekne poďakovať Prešovskému samosprávnemu kraju za jeho spoluúčasť, najmä vzhľadom na dobu, v ktorej sa ako prvé škrtá šport a kultúra. Doba je taká, že športu veľmi nepraje. Dúfame, že budúci rok bude v tomto smere lepší a už čoskoro sa stretneme na futbale!