Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Dobromila a zajtra Klára
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Zber veľkého domového odpadu

ZBER VEĽKÉHO DOMOVÉHO ODPADU A ELEKTROODPADU2

   Vážení spoluobčania,

v tomto mesiaci od 26.10.020 do 30.10.2020 budeme organizovať zber VEĽKÉHO DOMOVÉHO ODPADU (VDO) .

Využite teda jedinečnú príležitosť a zbavte sa toho, čo Vám už neslúži alebo v domácnostiach zavadzia. Pri tomto zbere sa môžete zbaviť komunálneho odpadu, ktorý do nádob na domový komunálny odpad  nepatrí alebo sa do nich nezmestí (napr. matrace, podlahoviny, záchodové misy, nádržky, starý nábytok a pod.).

Žiadame občanov, ktorí takýto druh odpadu majú, aby to nahlásili do piatka (23. októbra 2020) na Obecnom úrade Zborov osobne, telefonicky na t.č. 054/47 98 306 alebo e-mailom na adresu  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Zároveň Vás upozorňujeme, že dochádza k zmene v rámci zberu. Pneumatiky a ELEKTROODPAD do tohto zberu VDO nepatria. Pneumatiky môžete odovzdať pri výmene pneumatík v pneuservise. Zber elektroodpadu sa uskutoční podľa harmonogramu zberu komunálneho odpadu z domácností, ktorý zabezpečuje zberová spoločnosť FÚRA s.r.o.

Zber bude realizovaný po jednotlivých uliciach. Začne v pondelok 26. októbra 2020 a bude postupne po jednotlivých uliciach pokračovať do piatka 30. októbra 2020.

Zber sa začne každý deň ráno o 8:00 hod.

Harmonogram zberu VDO a EO podľa ulíc je nasledovný:

Pondelok (26.10.2020):  

ul. Lesná, Pod 100 Lipami, Budovateľská, Mlynská, Obrancov mieru

Utorok (27.10.2020):       

ul. Námestie Čsl. Armády, Osloboditeľov, Štúrova, Na Stebníčku

Streda (28.10.2020):

ul. Duklianska, Sokolovská, SNP, Úzka, Šarišská, Zákutie

Štvrtok(29.10.2020):      

ul. Hlavná, Bardejovská, Školská

Piatok (30.10.2020):

ul. Tehelná, Krátky rad, Podhradie

 V tejto súvislosti žiadame občanov, aby predmetný odpad pripravili k odberu až ráno v príslušný deň tak, aby ho zamestnanci obce nemuseli vynášať z pivníc alebo znášať z pôjdov. Najlepšie je mať ho prichystaný na svojom pozemku v blízkosti brány – VO VNÚTRI SVOJHO DVORA, NIE PRI CESTE! Z tohto dôvodu nechajte brány odomknuté a uzatvorte si psov.

Vyzývame Vás, aby ste túto možnosť využili a v čo najväčšom počte sa do zberu VDO zapojili. Podotýkame, že takýto zber budeme najbližšie organizovať až v APRÍLI 2021

Ďakujeme za porozumenie a spoluprácu.

Viac informácii Vám poskytneme na obecnom úrade.