Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Alan(a) a zajtra Františka
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Rekvalifikačný kurz "kuchár" má prvých absolventov

01 začiatok po Korone

   V Komunitnom centre Zborov sa v spolupráci s inštitúciou ANFORS spol. s r.o. a sociálnymi a terénnymi pracovníčkami našej obce vo februári 2020 otvoril rekvalifikačný kurz „kuchár“. Prihlásilo sa síce veľa záujemcov, ale podmienky prijatia splnilo iba desať z nich. Kvôli vzniknutej pandémii COVID-19 bol tento kurz prerušený. Po zlepšení sa pandemickej situácie sa v letných mesiacoch mohlo v kurze opäť pokračovať.

   Počas kurzu, ktorý viedol lektor Matej Ducár (pôsobiaci aj v hoteli vo Vysokých Tatrách) a trval 500 hodín, sa uchádzači mali možnosť naučiť: zásadám organizácie práce, hygiene na pracovisku, stolovaniu, odbornej praxi a technológii prípravy pokrmov.

   V rámci praxe sa uchádzači z marginalizovanej rómskej komunity zúčastnili odborného výcviku v novootvorenom hoteli v Stropkove. Ukončenie rekvalifikačného kurzu „kuchár“ sa konalo v komunitnom centre 27.7. a pozostávalo zo skúšok z praktickej a teoretickej časti.

   Keďže vidíme, že o takéto aktivity je zo strany klientov veľký záujem, chceli by sme v nich aj v budúcnosti pokračovať. Nielen táto, ale aj rôzne iné aktivity by boli prínosom pre osobnostný rozvoj, ale aj rozvoj celej komunity.      

Text a foto: Mgr. Guláková, Mgr. Niemašíková