Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Oliver a zajtra Ivan
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Sčítanie domov a bytov

Sčítanie domov a bytov logo

   Obec Zborov informuje občanov, že od 1.6.2020 do 12.2.2021 prebieha v Slovenskej republike sčítanie domov a bytov, ktoré sa realizuje podľa nového konceptu založeného na využití existujúcich dátových zdrojov a znížení administratívnej záťaže obyvateľstva. 

   Sčítanie domov a bytov vykonávajú v obci Zborov traja zamestnanci obecného úradu, ktorí po úspešnom absolvovaní školenia pre prácu v systéme pre elektronické sčítanie domov a bytov v roku 2021 získali certifikát a už začínajú napĺňať databázu.

   Pre účely sčítania domov a bytov budú využité rôzne údajové zdroje (daňová evidencia, technická správa o urbanistickom, architektonickom a stavebnom riešení stavby, výkresy k projektovej dokumentácii, technická správa o zdravotechnike, plán inžinierskych sietí, technická správa k vykurovaniu, stavebné povolenie, kolaudačné rozhodnutie, stavebné povolenie na čističku odpadových vôd, doklad o vývoze septiku a iné).

   Výsledkom bude databáza sčítaných domov a bytov s aktuálnymi údajmi, ktoré po ďalšom spracovaní vytvoria základnú databázu údajov o domoch a o bytoch, priamo integrované na údaje o obyvateľoch a domácnostiach.

   V prípade, že máte akékoľvek otázky týkajúce sa sčítania domov a bytov, môžete kontaktovať Obecný úrad Zborov (stavebný úrad) - e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.; telefón: 054/47 98 306.

   Viac informácií o sčítaní domov a bytov sa môžete dozvedieť na stránke: www.scitanie.sk alebo www.slovak.statistics.sk