Obec Zborov Obec Zborov
| Víta Vás webstránka obce Zborov. Dnes má sviatok Oliver a zajtra Ivan
skendeitplru
Obec Zborov, Zborovský hrad

Príjemné nedeľné chvíle sa zmenili na strach o život

   V nedeľné popoludnie 7.6.2020 si mnohí vychutnávali príjemnú nedeľnú pohodu, ale len do chvíle, kedy nad našou obcou začala pribúdať oblačnosť, ktorá neveštila nič dobré. V čase medzi 16:00 - 16:30 hod. sa Zborovom prehnala prietrž mračien so silným dažďom a krupobitím. Iba 30 minút stačilo na to, aby sa tak príjemné prežívanie nedeľných chvíľ zmenilo na strach o život a majetok.

   Svoje by o tom vedeli rozprávať obyvatelia ulice Osloboditeľov (Pasterník), kde vyliatím potoka zo svojho koryta nastala v tejto lokalite mimoriadne vážna situácia, následkom ktorej starosta obce vyhlásil najvyšší tretí stupeň povodňovej aktivity. Kalná voda a bahno sa síce tentokrát vyhli ľudským obydliam, ale miestna komunikácia bola na tom oveľa horšie.

   Za prvotný a rýchly zásah v postihnutej oblasti patrí poďakovanie členom nášho dobrovoľného hasičského zboru a Poľnohospodárskemu družstvu Magura Zborov.

   V pondelok 8.6.2020 sa začali odstraňovať škody v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom. V prácach a na preventívnych opatreniach sa však bude aj naďalej pokračovať. Obec Zborov bude opätovne veľmi dôrazne apelovať na dotknuté orgány štátnej správy, aby situácia, ktorá v danej lokalite už niekoľko rokov počas prívalových dažďov pretrváva, bola čím skôr napravená.